fbpx

Калушанка вишиває рушник з молитвою для "Азову"

Суспільство 19:20, 04.10, 2023

Волонтери замовили в калуської майстрині Розалії Боднарчук рушник для полку «Азов». Вона сама добирає візерунки і кольори для вишивки. А також оздоблює її словами із особливої для кожного «азовця» молитви.

Про це інформує Калуська міська рада.

Майстриня розповідає, що вишиває з першого дня війни. Думала над тим, як може долучитись до перемоги, і вирішила, що мистецтво, яким вона володіє, може допомогти в цьому.

“Спочатку планувала вишивати рушники-обереги тільки для міст-героїв, яким присвоїли це звання за час воєнних дій, але потім думаю: війна ще не закінчилась, міста ще не відбудовуються, ллється кров. Я перемкнулася на світових лідерів, і чомусь виникли такі переконання, що якщо людина отримає такий витвір мистецтва, то він стимулюватиме, можливо, прийняти якесь рішення, в якому сумнівався, і це врятує чиєсь життя,” – говорить Розалія Боднарчук.

Жінка вже почала вишивати другу половину рушника для «Азову». Розповідає, що після вишивки першої половини зідзвонилась з волонтерами, які його замовили, й спитала, чи є якісь особливі слова, які можна б було залишити на рушнику.

“Волонтери сказали, що подумають, – говорить майстриня. – І врешті вирішили, що нічого кращого не може бути, ніж слова молитви, яку, вони мені сказали, написав Осип Мащак, – це був патріот український, який в тюрьмі написав: «Україна, свята мати Героїв, зійди до серця мого». Частина цих слів вже вишита, а друга частина буде вишита на другій половині рушника. Не знаю, коли закінчу, але намагатимусь якомога швидше, бо мені самій дуже хочеться, щоб моя праця дійшла до адресата, щоб підняла, може, й трішечки бойовий дух.”

Розалія Боднарчук за час війни також видала збірку поезій «Стежками Любові».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: