fbpx

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня

Культура 18:32, 27.12, 2022

У Калуші завершуються підготовчі роботи до презентації оригінального карильйона, який зроблений у вигляді герба України.

“Все ближче той день, коли ми почуємо дзвони Перемоги”, – розповів про оригінальний музичний інструмент і показав фото міський голова Калуша Андрій Найда.

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня 1
Майстер із карильйоном

Над інструментом працює місцевий майстер Іван Боднар – щодня удосконалює. А викладачі Голинської школи мистецтв, які задумали зіграти на цьому карильйоні знаменитий “Щедрик”, вже спробували відтворити мелодію щедрівки на дзвонах, які виготовлені із гільз війни.

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня 2

Майстер Іван зазначає: «Таке враження, що я вже його колись робив. Все складалося дуже легко і просто. Без будь-яких креслень і макетів».

Коли вимикали електроенергію, процес не зупинявся. У поміч ставали старовинні речі, які зберігаються у майстра: ковальський міх, знайдений у повстанському схроні на Львівщині, наковальні ще козацьких часів, давнє точило.

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня 3

На кожному дзвоні майстер викарбував слова, у яких суть усього задуму: «Дякуємо Богу за Перемогу України». А прикрашати інструмент будуть дві вифлеємські зірки, які рухатимуться та підсвічуватимуться.

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня 4

Ковальський витвір досить об’ємний, 3-D формату: висота інструменту – 3 м 50 см, ширина та глибина – 2 м 50 см, вага – до пів тонни.

Благодійну справу майстер розпочав на початку грудня. І вже 7 січня звуки дзвонів стануть супроводом для виконання “Щедрика” дитячим хором у селі Голинь.

А 14 січня 2023 року о 18:00 год. на площі Героїв його почують усі калушани.

Калуський майстер з гільз складає карильйон - він зазвучить 7 січня 5

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: