fbpx

Коломийський підприємець незаконно зводить шість будинків на березі Пруту в Татарові

Суспільство 17:15, 05.12, 2023

У селі Татарів Івано-Франківської області, що неподалік Яремча, самовільно зводять будівлі на самому березі річки Прут. Підприємець з Коломиї заклав тут шість будинків.

Згідно з кадастровою картою, земельна ділянка призначена для ведення особистого селянського господарства і належить підприємцеві з Коломиї Ігорю Грабовецькому, пише Захід.нет. На фото, які 1 грудня опублікував у Twitter очевидець із нікнеймом Oleksii, видно, що на березі ріки звели стіни шести одноповерхових будівель барачного типу, а вже 3 грудня на ділянці стояла будівельна техніка.

Коломийський підприємець незаконно зводить шість будинків на березі Пруту в Татарові 1

У відкритому будівельному реєстрі немає інформації про дозвіл ані на будівництво, ані на підготовчі роботи.

У Google Maps можна знайти зображення берега Прута за 2019 рік. Тоді на ділянці росли дерева, які опускались аж до самого берега.

Коломийський підприємець незаконно зводить шість будинків на березі Пруту в Татарові 2

На нещодавніх фото із будівництва видно, що берег повністю очищений від дерев і хтось за допомогою техніки змінював берегову лінію. На опублікованих очевидцем фотографіях видно, як екскаватор зробив пологий спуск до річки, де вже раніше підготували майданчик.

На сайті Ворохтянської ОТГ не вдалось знайти інформації про зміну цільового призначення землі із сільськогосподарської на призначену для будівництва. Раніше Татарівська сільська рада була органом місцевого самоврядування у складі Яремчанської міської ради, однак на сайті міської ради Яремча немає жодних опублікованих документів. Медіа намагавлися отримати коментар Ворохтянської ОТГ, однак 4 грудня у приймальні зазначили, що голова та керуючий справами у відрядженні й зможуть відповісти 5 грудня. Наступного дня приймальня ОТГ вже не відповідала на дзвінки. Також звернулися до Держекоінспекції в Івано-Франківській області. Там лише порадили скерувати запит до офіційного ресурсу Міндовкілля «ЕкоЗагроза».

Коломийський підприємець незаконно зводить шість будинків на березі Пруту в Татарові 3

Згідно із даними Державного геокадастру, на території, де зводять будинки, є дві земельні ділянки. Площа однієї становить 0,56 га, а іншої, яка ближче до берега, 0,13 га. Наразі ці ділянки в процесі об’єднання. Власником 0,56 га землі берега є Ігор Грабовецький. Право власності чоловік отримав у березні 2021 року. Його зареєстрував нотаріус виконавчого комітету Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.

Згідно із даними бізнес-аналітичного ресурсу YouControl, Ігор Грабовецький мешкає у Коломиї. Він має 14 земельних ділянок у Татарові. Крім цього, у власності чоловіка дві земельні ділянки та два помешкання у Києві, чотири приміщення у Коломиї.

Ігор Грабовецький є учасником та бенефіціаром низки компаній. Зокрема, бенефіціар компанії «Консенсус», яка надає майно в оренду; бенефіціар та акціонер «Івано-Франківськавтотранс», що спеціалізується на вантажному автомобільному транспорті; бенефіціар та учасник ТОВ фармацептичної компанії «Поліфарм-1».

Крім цього, чоловікові на 70% належить радіостанція «Сяйво» та телерадіокомпанія «Нове Телебачення Краю» у Коломиї. З 2019 по 2022 рік Ігор Грабовецький також мав відкритий ФОП за кведом посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: