fbpx

Коломияни вибороли золото чемпіонату України з греплінгу

Суспільство 12:12, 21.05, 2021

Олександр Крив’юк та Анна Котюк, вихованці Коломийської школи єдиноборств братів Грицьківих, стали золотими призерами Чемпіонату України з греплінгу.

На змаганнях у Житомирі вони були найкращими з-поміж пів тисячі учасників, інформує НТК.

Обоє спортсменів завдяки участі в цьому чемпіонаті здобули собі місця в збірній команді України, розповів засновник школи, президент федерації панкреатону Ігор Грицьків.

16-річний Олександр Крив’юк вже три роки займається у школі Грицьківих. На чемпіонаті він переміг у всіх чотирьох боях, які мав.

“Далося важко, – каже переможець. – Бо виступав після перерви. Зібратися і перемогти допомогли тренери”.

За результатами весняного змагального сезону-2021 коломийська команда має шість нагород і визнана найсильнішою командою з греплінгу на Івано-Франківщині.

Греплінг (від англ. grapple, зчеплення, (абордажний) крюк, боротьба (на короткій дистанції)) — спортивне єдиноборство, комплексний вид боротьби, в основі якого лежить позиційне маневрування двох спортсменів, кожен з яких за допомогою больових та задушливих прийомів намагається підкорити суперника, а також набрати більшу кількість очок в процесі боротьби за допомогою різних технічних прийомів (звалювань, захоплень, кидків, переворотів, підніжок, підсічок тощо).

Греплінг є боротьбою на підкорення, тобто основною метою спортсмена (греплера) є саме примус суперника до здачі. Ударна техніка у греплінгу суворо заборонена.

Розвитком греплінгу займаються різні організації, найбільш впливовими з яких є ADCC та FILA, під чиїм патронатом проходять чемпіонати світу з греплінгу. Лобіюванням питання включення греплінгу в програму Олімпійських ігор займається Міжнародна федерація об’єднаних стилів боротьби.

До речі, в Україні цим напрямком боротьби займається Федерація греплінгу України – Grappling UA

Коломияни вибороли золото чемпіонату України з греплінгу 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: