fbpx

Комісія щодо "пилової бурі" на золовідвалі Бурштинської ТЕС пройшла без екоінспекції

Суспільство 18:12, 02.07, 2019

У Галицькій РДА сьогодні зібрали комісію, щоб з'ясувати, чому сталася "пилова буря" на золовідвалі №3 Бурштинської ТЕС та як не допустити такого надалі.

Комісія з надзвичайних ситуацій, що її зібрали в Галицькій РДА, пройшла за участю представників районних служб, місцевої влади, районних і обласних депутатів, а також екологічних активістів. 

Пиління на золовідвалі ДТЕК Бурштинська ТЕС ліквідоване, повідомила за наслідками засідання пресслужба підприємства. 

“Наразі пиління на золовідвалі № 3 повністю усунули, а роботи тимчасово припинили. ДТЕК Бурштинська ТЕС спрямовує всі сили на те, щоб унеможливити схожу ситуацію. До кінця тижня працівники ТЕС повністю відновлять систему водопостачання на золовідвалі, що була пошкоджена зловмисниками”, – повідомили у релізі. 

Нагадаємо, 28 та 29 червня в селі Демешківці на золовідвалі, де проводилися роботи з реконструкції, сильний вітер підняв кількаметрові хвилі золи та пилу. За технологією, зола на відвалі мала бути зволожена. На час “пилової бурі” води на золовідвалі не було. Очевидці викликали на місце поліцію та районну владу, в підсумку поливали золовідвал районні пожежники на 2 машинах. 

“Попередньо для проведення робіт на золовідвалі працівники підрядної організації осушили частину території. Але, коли здійнявся вітер, припинили роботу і посилили зрошування поверхні”, – йдеться в пресрелізі від Бурштинської ТЕС.

На засіданні в Галицькій РДА представники ТЕС доповіли, що пиління повністю усунули. 

“З боку ДТЕК швидше за все це є недопрацювання контролю за технологією. Зневоднили сам об’єкт, швидше всього, що це є порушення. Треба міняти технологію. Напевно, науковці, які розробляли вам проект, не врахували сучасні методи поводження з сипучими небезпечними відходами. Крім того, ви маєте не допускати, щоби з березня на об’єкт не постачалася вода, як це передбачено технологією. Бо довкола – населені пункти, і таке ставлення має не допускатися”, – звернувся до представників ТЕС Петро Кульба, начальник відділу обласного управління екології. 

Опубліковано Василем Абрамовим Вівторок, 2 липня 2019 р.

“Бурштинська ТЕС має мільйонні обороти, але не має власного моніторингу та публічної інформації про викиди, в т. ч. і пилу на золовідвалах, – виступив на комісії представник ініціативи “Бурштинський екологічний канал” Олексій Олійник. – Який стан на межі станітарно-захисної зони? Це все легко робиться технічно і коштує 2 тисяі гривень за одну точку моніторингу. Але ніхто нічого не робить. Ми лиш говоримо”. 

Опубліковано Василем Абрамовим Вівторок, 2 липня 2019 р.

“Ми не побачили керівництва Бурштинської ТЕС, яке саботувало засідання, а також не було представників обласної екологічної інспекції, прокуратури та ДАБІ”, – повідомив у мережі учасник засідання, активіст Василь Абрамів. 

За його словами, в підсумку на комісії прийняли рішення за підтримки обласних депутатів Василя Поповича, Богдана Станіславського, Андрія Іваськіва та Романа Ткача на сесії обласної ради заслухати звіт відповідних служб з приводу ситуації, яка склалась з забрудненням навколишнього середовища на золовідвалі Бурштинської ТЕС №3, та з’ясувати, яку відповідальність понесе ДТЕК.

Наступного четверга у РДА має відбутися засідання екологічної комісії облради з запрошенням керівництва ДТЕКУ.

Голова РДА забов’язав компанію ДТЕК оприлюднити всі регламенти робіт з реконструкції, які проводяться, та терміни їх виконання на золовідвалах № 1, 2, 3. Та створити робочу комісію з контролю та прямого доступу до об’єктів, де виконуються ці роботи, з залученням громадськості, повідомив Абрамів.

Активіст каже, що воду для зволожування в систему зрошування висушеного плеса золовідвалу подадуть тільки у п’ятницю. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: