fbpx

"Пилову бурю" на золовідвалі Бурштинської ТЕС приборкували пожежники

Суспільство 10:18, 30.06, 2019

Через сильний вітер на золовідвалі Брштинської ТЕС у селі Демешківці піднялася "пилова буря". Її намагалися приборкати галицькі рятувальники.

НА ФОТО: На місце крім поліції та охорони ДТЕКу прибуло керівництво Галицького району

Про це почали писати місцеві мешканці у мережі. Житель Бурштина та власник дачі на одному з золовідвалів, активіст групи “Бурштинський екологічний канал” Олексій Олійник зазначив, що гора золи у Демешківцях пилючить вже кілька днів.

За технологією, золовідвали мають зволожувати. Про це, зокрема, говорилося під час громадських слухань про реконструкцію і нарощування золовідвалів, які провели у Галичі. КУРС писав, що мешканці села Бовшів, де планують після реконструкції додати ще два яруси золовідвалу, виступили категорично проти цього проекту. 

На місці в Демешківцях вчора побував франківський активіст Василь Абрамів, його батьки мешкають в Галицькому районі біля Бурштина. 

“Друзі, ситуація критична, на місце також приїхав голова РДА Микола Попович та Сергій Канюка. Заяву про забруднення навколишнього середовища поліція прийняла. Щоб запобігти пилюченню плеса золовідвалу, буде задіяна також додаткова техніка району – це дві пожежні машини
для поливу.
Також у вівторок відбудеться засідання комісії по даній ситуації за участі управління екології ОДА, куди також запрошено керівництво Бурштинської ТЕС”, – повідомив Василь Абрамів.

Комісія засідатиме в Галицькій РДА. 

Спостерігачі та місцеві мешканці причину “пилової бурі” бачать у порушенні технології робіт – на золовідвалі немає води. 

“Після висушування плеса карти золовідвалу, а це близько 20 га, воно почало пилючити – першим запобіжником мала бути зрошувальна система, яка просто не працює, бо там немає води. Подати її обіцяли за два дні. Друге, що висушування такого плеса має завжди загрозу пилючення – значить, в проєкті робіт не були враховані заходи запобігання та ліквідації такої ситуації, таким чином, про здоров’я людей ніхто не думав”, – узагальнив Абрамів. 

Опубліковано Василем Абрамовим Субота, 29 червня 2019 р.

Розбудову золовідвалу припинили одразу і поливають водою, повідомили в коментарях близькі до ДТЕК.

“28 червня через сильний вітер під час робіт на золовідвалі номер 3 здійнялося пиління. Працівники підрядної організації одразу ж припинили роботи і посилили зрошування поверхні золовідвалу номер 3. На сьогодні пиління мінімізоване, роботи із зрошування проводяться неперервно. Зрошування золовідвалу триває”, – прокоментував працівник Бурштинської ТЕС Коля Федоронько. 

Для того, щоби золовідвал не пилючив, його поливали водою пожежники Галицького районного управління ДСНС в області. 

Сьогодні Олексій Олійник виклав відео, яке ілюструє ситуацію 29 червня.

28-29 червня 2019 пиління золовідвалу БУТЕСситуація розвинулась [https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2140364032758929&id=100003560585658](https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2140364032758929&id=100003560585658)

Опубліковано Олексієм Олійником Субота, 29 червня 2019 р.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: