Про роботу комунальних служб зазвичай згадують лише тоді, коли всі заходи не виконуються або здійснюються геть погано. Чисті ж прибрані вулиці, без сміття, зі смарагдово-зеленими газонами та акуратно підстриженими чагарниками сприймаються як щось належне та звичайне.
Але за всією цією красою стоїть наполеглива праця безлічі людей та машин. Серед них й комунально-прибиральна техніка АВТЕК, яка чудово зарекомендувала себе під час реалізації різноманітних маніпуляцій у будь-яких погодних умовах.
Якою буває прибиральна техніка
Комунально-прибиральні агрегати бувають декількох видів.
Підмітально-прибиральне обладнання. Виробляється з вакуумним збирачем (коли сміття щітками змітається до центру автомобіля та всмоктується у спеціальний резервуар) та елеваторного типу. У цьому випадку бруд збирається на транспортер, який доставляє його у сховище в авто. Крім того, для прибирання вулиць використовують вантажні машини та колісні трактори з різноманітними насадками – щітками, грейдерами, ковшами, поворотними відвалами та таке інше.
Малогабаритна комунально-прибиральна техніка, яка останнім часом набуває все більшої популярності та дозволяє наводити лад у важкодоступних місцях, зокрема дворах будинків, скверах та парках.
Сміттєвози. Вони бувають з боковим завантаженням, коли сміття забирається за допомогою пристрою для підйому контейнерів. Також пропонуються моделі із заднім та фронтальним завантаженням. В цьому випадку контейнер перекидається через водійську кабіну та висипається у спеціальний люк, який розташований у кузові. Додатково варто визначити портальні (для вивозу великогабаритних відходів) та контейнерні.
Поливомийні машини. Вони теж є невід’ємною частиною прибиральної техніки. Застосовується для миття вулиць з асфальтовим або асфальто-бетонним покриттям, а також поливу зелених насаджень, які ростуть біля доріг та на клумбах. Стандартне обладнання складається з діжки з водою, насосу та форсунок, які розташовані на передньому бампері. Вода насосом подається з діжки на форсунки, що розпиляють вологу по вулиці. Тиск напору води регулюється водієм.
Снігоприбиральні машини. Агрегати можуть бути грейдерними – коли грейдером сніг прибирається з дороги та поворотним механізмом відсувається на узбіччя; роторними – сніг прибирають з дороги, одразу завантажують у кузов автомобіля та вивозять; фрезерно-роторними – вони здатні працювати зі сніговим масивом заввишки до трьох метрів та відсувати його на відстань до 20 метрів.
Піскорозкидачі. Виробляються на базі вантажних автомобілів з баками різного об’єму замість кузова; у вигляді причепів до іншої комунальної техніки; як навісне обладнання.
Як обирається прибиральна техніка
Прибирання автомагістралей відрізняється від наведення ладу на міських вулицях або у дворах будинків. Це необхідно мати на увазі, надаючи перевагу тому чи іншому знаряддю.
На що слід орієнтуватись під час придбання агрегатів?
- Де будуть прибиральні роботи – у невеличкому дворі, на вулиці міста або на трасі за його межами. В залежності від цього обирається розмір транспортних засобів та їхня потужність.
- Сезонність. Наприклад, піскорозкидувач не потрібен, коли тепло, а поливальні машини – коли холодно.
- Рельєф місцевості. У місцях зі складним рельєфом навряд чи зможе працювати великогабаритна техніка, яка чудово справляється із завданнями на рівних поверхнях.
- Вагомою перевагою при придбанні спеціалізованих агрегатів стане велика кількість всіляких насадок. Щітки, ковші та різні інші пристосування дозволять не купувати зайвого обладнання.
- Зверніть увагу на вартість майбутнього обслуговування та доступність його ремонту.
- Важливо, щоб заміна тієї або іншої деталі була досить простою та не вимагала значного розбирання усієї машини.
Ще один момент: обирайте надійного постачальника. Погортайте сторінки інтернету та дізнайтесь, як відзиваються про співпрацю з різноманітними компаніями їхні клієнти. Інформація про надійних та не дуже продавців розходиться мережею дуже швидко.
Реклама