fbpx

Косівські лісівники стали прикладом з військово-патріотичного виховання молоді

Суспільство 20:10, 07.11, 2019

Кілька років поспіль на території лісництва Кутського лісгоспу відновлюють та відбудовують криївки УПА.

В Пістині розбудували цілий комплекс підземних укриттів – тут і жиле приміщення повстанців, зброярня, навіть шпиталь. Все зроблено з підручних засобів і за технологією, яку використовували бійці УПА.

Усього таких криївок на сьогоднішній день п’ять. Усі вони мають свою, здебільшого трагічну, історію. А от неподалік комплексу в Пістині декілька років тому навіть знайдені були бідони з архівними документами УПА.

«Ми відновлюємо криївки для прийдешніх поколінь, щоб знали, пам’ятали та поважали героїв УПА і те, що вони зробили для Української Держави. Бо без їхньої боротьби і патріотизму не було б сучасної України», – говорить лісник Петро Іванишин.

Тут не тільки місце пам’яті, але й місце відпочинку для місцевих жителів та гостей краю. Сюди часто навідуються групи школярів з навколишніх шкіл для пізнавальних екскурсій. Незабаром ці місця будуть внесені в туристичні автовеломаршрути, щоб усі охочі мали змогу торкнутися історичної спадщини краю.

Утримують криївки в належному стані увесь рік, забезпечують порядок і чистоту працівники Кутського лісгоспу. Окрім того, уже два роки поспіль на території підприємства лісівники організовують табори для молоді.

«В селі Пістинь, де якраз ми відновили кілька криївок, є чудове місце для військових навчань. Тут є найбільша криївка-музей, де було знайдено архів УПА. Разом з Косівською адміністрацією, відділом освіти, громадою села Пістинь, військовим комісіаріатом проводимо тут військове таборування для молоді Косівського району», – розповів Петро Іванишин.

А нещодавно працівників ДП «Кутське лісове господарство» було представлено до державних нагород: нагрудним знаком Начальника Генерального Штабу -Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України» нагороджено головного лісничого Петра Іванишина. Йому, а також одному із головних ініціаторів та організаторів відновлення криївок лісничому Косівського лісництва Петру Пліхтяку було вручено почесні відзнаки Командувача військ оперативного командування «Захід».

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк розповідає:

«Ми нагородили лісівників відзнаками начальника генерального штабу та командуючого військами за вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді. Кутське лісове господарство дає приклад в плані виховання майбутнього покоління та формування свідомих громадян з державницькими поглядами.

Після хліба за важливістю одразу є молодь. Україні більше, аніж 28 років. І молодь має це знати. Історія свідчить, що Крути – це діти, Революція на граніті – діти, Майдан – і знову діти. Як ми бачимо, молодь завжди відігравала важливу роль у державних подіях в Україні. Бо вони є свідомими, ідеологічно підкованими людьми, які розуміють, що ми перебуваємо на своїй землі і є тут захисниками. Коли ця дитина розуміє своє спадкоємство – у нас буде майбутнє. Щодо лісівників, то у них є своє лісництво, і вони виховують дітей з історичною спадковістю. Це, безумовно, є дуже цікаво. Лісівники розповідають про подвиги наших нащадків, а, з іншого боку, показують, як росте ліс і як себе з ним треба поводити, щоб залишити майбутнім поколінням».

На думку Рисюка, дуже важливим є обмін досвідом лісівників з освітянами.

«Це приклад того, як можна виховувати патріотичну молодь не тільки в шкільних класах, але й на свіжому повітрі. Хочемо й надалі продовжувати збирати молодих людей. Бо цим ми показуємо приклад усім іншим областям», – говорить військовий.

Відзначимо, у планах працівників Кутського лісового господарства – відкриття нових криївок.

«У нас є грандіозний проєкт. Село Космач – це як форпост історії УПА. Є відомості про бій легендарного героя Кривоноса. В урочищі Завуєлі була єдина офіцерська школа УПА. Дуже багато книжок про це написано. В ній присвоювались офіцерські звання хлопцям, які пройшли вишкіл. Ми віднайшли це місце. Воно природою закрите від сторонніх очей, і тут не ступає нога людини. Саме тут воїни УПА проходили вишкіл. Кілька випускників цієї Старшинської школи досі живуть. Саме від них ми беремо інформацію про ті події і хочемо відновити разом з космацькою громадою, активістами один в один цю криївку. Це наша мрія! І з Божою поміччю та допомогою людей ми це зробимо», – говорить Іванишин.    

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: