fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • КП "Муніципальна дорожня компанія" віддасть понад 4 млн грн на прибирання доріг і тротуарів, маючи для цього техніку і людей

КП "Муніципальна дорожня компанія" віддасть понад 4 млн грн на прибирання доріг і тротуарів, маючи для цього техніку і людей

Економіка 21:47, 21.04, 2021

Вчора, 20 квітня, франківська “Муніципальна дорожня компанія” уклала договір на механізоване прибирання доріг та тротуарів в Івано-Франківську з ТОВ “Автомагістраль-ІФ”.

Договір на 4 305 000 грн “Муніципальна дорожня компанія” (МДК) уклала за переговорною процедурою, оскільки тендер двічі не відбувся через недостатню кількість учасників. За ці кошти підрядник має до кінця року прибирати дороги і тротуари.

ТОВ “Автомагістраль-ІФ” зареєстроване у Надвірній, належить мешканцям Тисменицького району Іванові Зарицькому та Романові Федорняку, який також очолює підприємство.

З 2016 року підприємство отримало підрядів на 267,64 млн грн. З них 40 договорів уклало з КП «МДК» на 54,5 млн грн. Зокрема майже на 19 млн грн – на прибирання доріг і тротуарів.

З 2017 року саме “Автомагістраль-ІФ” отримує підряди у “МДК” на ці роботи. Так, у 2017 році “МДК” оплатило за ці послуги підряднику 1 581 118 грн, у 2018 році – 4 700 691,71 грн, у 2019 році – 4 629 811,15 грн, у 2020 році – 3 529 057 грн.

Всю техніку, яку використовує “Автомагістраль-ІФ” для прибирання франківських вулиць та тротуарів, фірма орендує у калуського підприємця Юрія Свирида – 4 одиниці за 2020 гривень за одну годину прибирання. При чому, судячи з тендерної документації, Свирид також є працівником “Автомагістраль-ІФ”.

КП "Муніципальна дорожня компанія" віддасть понад 4 млн грн на прибирання доріг і тротуарів, маючи для цього техніку і людей 1

Не зрозуміло, чому з майже 200 працівниками та власною прибиральною технікою комунальна “МДК” віддає мільйони гривень на ці роботи підряднику.

Так, у звіті МДК за минулий рік вказано, що на підприємстві станом на 1 січня 2021 працює 196 людей. Для прибирання доріг протягом весни-осені цього року підприємство має прибиральну машину “Скандія Шмідт” та дві вакуумні машини DULEVO-5000 та МАЗ-5337 “Глобус”. Для санітарного прибирання на підприємстві є тротуароприбиральні машини DULEVO-5000 та Джонстон CN-400. А для поливу та миття проїжджої частини вулиць – три поливомийні машини МАЗ-5340С2, МАЗ-5340В2 та ПМ-138 ЗІЛ-130.

“Враховуючи недостатню чисельність робітників з благоустрою (70 чоловік), ефективне утримання вулично-дорожньої мережі планується проводити за рахунок збільшення частки механізованого прибирання із залученням у підрядних організацій двох вакуумних підмітально-прибиральних машин Джонстон 2000 та NАКО-CITYMASTER 2000 та причіпною прибиральною машиною Скандія 2W”, – йдеться в звіті МДК.

Саме ці автомобілі у тендерній документації вказав підрядник “Автомагістраль ІФ”. Зазначимо, що звіт підприємства був затверджений місяць тому і на “МДК” ще не могли б знати, з ким підпишуть договір та якою технікою буде прибирати потенційний підрядник. Звичайно, якщо замовник не був у змові з майбутнім підрядником.

КП "Муніципальна дорожня компанія" віддасть понад 4 млн грн на прибирання доріг і тротуарів, маючи для цього техніку і людей 2

Вчора заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак у фейсбуці розповідав, що місту не вистачає прибиральної техніки і зараз нема грошей її купити.

“Зараз техніка їздить, але проїжджає тільки по основних вулицях, тому що її є обмежена кількість. І вона працює фактично через два дві, на третій день, і цього недостатньо. Чому в місті нема пилососів? Тому що ми не маємо грошей, щоб їх прибрати. Один пилосос, який нам потрібен, коштує від 5 до 12 млн грн на одну одиницю техніки. На місто необхідно 10 одиниць такої техніки. Від 50 до 120 млн грн нам потрібно інвестувати сьогодні у таку техніку. І це виключно для міста, я вже не кажу про Івано-Франківську ТГ”, – зазначив Смушак.

Виходить, за кошти, які МДК віддало з 2017 року на прибирання доріг, а це майже 19 млн грн, можна було купити щонайменше три прибиральні машини.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: