fbpx

Кутська громада розвиватиме співпрацю з муніципалітетом з Італії

Суспільство 19:24, 12.12, 2022

Українські громади за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» знаходять нових партнерів з країн Європейського Союзу. Нещодавно відбулася перша онлайн-зустріч голови Кутської громади та представників італійською муніципалітету Коллезано. Учасники зустрічі обговорили напрямки потенційної співпраці та визначили кроки, які потрібно зробити найближчим часом для налагодження партнерства.

Мер муніципалітету Коллезано Джаванні Батіста Меллі висловив слова підтримки українському народові та територіальним громадам.

«Ми з перших днів війни активно допомагаємо Україні. У Коллезано нам вдалося прихистити декілька українських сімей, для яких ми облаштували приміщення та надали все необхідне для комфортного проживання. У подальшому ми готові продовжувати допомагати українцям та розвивати партнерства з місцевими громадами. Ми можемо реалізовувати спільні ініціативи у різних напрямках та допомагати одне одному розвиватися», – зазначив мер італійського муніципалітету.

У муніципалітеті Коллезано готові співпрацювати у сфері туризму, сільському господарстві та розвивати національні природні парки, які діють на території італійської та української громад.

Італійський муніципалітет має чималий досвід у залученні коштів від великих міжнародних фондів та локальних організацій. Звучали пропозиції провести спільний форум для представників малого та середнього бізнесу, розвиток якого в пріоритеті в обох громадах. Представники муніципалітету Коллезано зазначили, що підприємці зможуть робити спільні виставки, проводити маркетингові кампанії та розвивати співпрацю.

«Кутська громада, як і муніципалітет Коллезано, має великий туристичний потенціал, який ми обов’язково розвиватимемо в мирний час. В умовах війни ми зосередилися на допомозі внутрішньо переміщеним особам та створенні для них прихистків. У подальшому нам дуже знадобиться підтримка міжнародних партнерів у реалізації проєктів та залученні додаткових ресурсів. Ми покладаємо великі сподівання, що вдасться налагодити співпрацю з муніципалітетом Коллезано, оскільки маємо дуже багато спільного», – наголосив голова Кутської громади Дмитро Павлюк.

Голова Кутської громади запропонував ще один напрямок для співпраці – обмін досвідом у виготовленні керамічних виробів ручної роботи. За його словами, кутська кераміка була традиційним народним промислом для Кутів та сусідніх населених пунктів. Зараз у громаді це ремесло відроджують, діє спеціальний навчальний заклад, де всі охочі можуть освоїти гончарську справу. Схожий напрямок розвинений в Коллезано, тому представники громад погодилися, що місцевим майстрам буде цікаво та корисно ознайомитися із напрацюваннями та технологіями виробництва.

Невдовзі представники Кутської громади та муніципалітету Коллезано проведуть додаткову зустріч, щоб конкретніше обговорити напрямки подальшої співпраці.

Зустріч проходила в рамках ініціативи «Мости довіри», яку започаткувала Програма «U-LEAD з Європою» задля допомоги українським громадам у пошуку міжнародних партнерів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: