Сергій Соколов вирощує саджанці лохини у селі Рошнів, що на Івано-Франківщині. Чоловік родом з Луганської області. На Прикарпаття переїхав у 2014 році,
“Щира, добра Франківщина прийняла нас. Ми почали тут розвивати свою справу”, – каже Сергій Соколов.
Займатися ягідними культурами Сергій почав ще на батьківщині, пише Суспільне. Чоловік – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.
“Маючи освіту фермермерську, плодівничу, хотілося займатися тим, що до душі. З 2004 року в нас була розроблена ціла програма розвитку ягідних культур на сході України у Луганській області. І тоді я почав займатися новою культурою – лохиною”, – розповідає Сергій Соколов.
Відтоді фермер й почав займатися вирощуванням лохини.
“Головним нашим контингентом на той час на Луганщині були люди, яких ми називали: “Такі як я – ботаніки-шизофреники”. Ті, які займаються культурою, а їм кажуть: “Вона не буде рости, нічого не буде”. А вони рухаються, щось роблять. Така ситуація була в мене на Луганщині, де температура влітку сягала до 50°C, в тіні — 35-38°C. Але ми знаходили спеціальне місце. У найбільш спекотний період ми вмикали розпилювачі, щоб знизити температуру. І ми досягли того, що там можна було виростити нормальний урожай”, – каже фермер.
Сергій Cоколов вирощує майже 15 сортів саджанців лохини.
Фермер розповів, які сорти полюбляє найбільше: “Серед ранніх – це сорт Дюк. Нам він дуже подобається. Ми поки не бачимо йому заміни. Нам дуже подобається за своїми “працьовитими характеристиками” середньо-пізній сорт Чандлер. Із середніх сортів – Блюкроп – він надійний, що б не було, особливо для тих, хто хоче взяти для дому”.
У 2008 році чоловік з командою вивів власний сорт лохини – Фіолент.
“Сорт Фіолент був створений безпосередньо для технічних потреб. Він — чудовий на смак, невибагливий. Фіолент був створений, щоб його можна було поїсти свіжим і щоб він йшов на переробку”, – розповідає Сергій Соколов.
Фермер каже, найважливіше – якість посадкового матеріалу.
“Своєю якістю ми закладаємо майбутнє росту і розвитку плантації. Ягідна сфера — це і прибуток, і мистецтво, і робота, і наука. Одне без одного існувати не може”, – каже фермер.
Сергій Соколов розповідає, в ягідній сфері дуже важливо ділитися досвідом бізнесу.
“Що більше людей будуть освічені, професійні в нашій галузі, то нам буде краще займатися ягідним бізнесом, який тішитиме нас, українців, і вже в перспективі можна займатися експортом”, – каже Сергій Соколов.
Окрім лохини, фермер вирощує саджанці малини, ожини та жимолості.