fbpx

Луганчанин вивів власний сорт лохини і вирощує саджанці на Франківщині

Суспільство 14:20, 26.08, 2021

Сергій Соколов вирощує саджанці лохини у селі Рошнів, що на Івано-Франківщині. Чоловік родом з Луганської області. На Прикарпаття переїхав у 2014 році,

“Щира, добра Франківщина прийняла нас. Ми почали тут розвивати свою справу”, – каже Сергій Соколов.

Займатися ягідними культурами Сергій почав ще на батьківщині, пише Суспільне. Чоловік – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка.

“Маючи освіту фермермерську, плодівничу, хотілося займатися тим, що до душі. З 2004 року в нас була розроблена ціла програма розвитку ягідних культур на сході України у Луганській області. І тоді я почав займатися новою культурою – лохиною”, – розповідає Сергій Соколов.

Відтоді фермер й почав займатися вирощуванням лохини.

“Головним нашим контингентом на той час на Луганщині були люди, яких ми називали: “Такі як я – ботаніки-шизофреники”. Ті, які займаються культурою, а їм кажуть: “Вона не буде рости, нічого не буде”. А вони рухаються, щось роблять. Така ситуація була в мене на Луганщині, де температура влітку сягала до 50°C, в тіні — 35-38°C. Але ми знаходили спеціальне місце. У найбільш спекотний період ми вмикали розпилювачі, щоб знизити температуру. І ми досягли того, що там можна було виростити нормальний урожай”, – каже фермер.

Луганчанин вивів власний сорт лохини і вирощує саджанці на Франківщині 1

Сергій Cоколов вирощує майже 15 сортів саджанців лохини.

Фермер розповів, які сорти полюбляє найбільше: “Серед ранніх – це сорт Дюк. Нам він дуже подобається. Ми поки не бачимо йому заміни. Нам дуже подобається за своїми “працьовитими характеристиками” середньо-пізній сорт Чандлер. Із середніх сортів – Блюкроп – він надійний, що б не було, особливо для тих, хто хоче взяти для дому”.

У 2008 році чоловік з командою вивів власний сорт лохини – Фіолент.

“Сорт Фіолент був створений безпосередньо для технічних потреб. Він — чудовий на смак, невибагливий. Фіолент був створений, щоб його можна було поїсти свіжим і щоб він йшов на переробку”, – розповідає Сергій Соколов.

Луганчанин вивів власний сорт лохини і вирощує саджанці на Франківщині 2

Фермер каже, найважливіше – якість посадкового матеріалу.

“Своєю якістю ми закладаємо майбутнє росту і розвитку плантації. Ягідна сфера — це і прибуток, і мистецтво, і робота, і наука. Одне без одного існувати не може”, – каже фермер.

Сергій Соколов розповідає, в ягідній сфері дуже важливо ділитися досвідом бізнесу.

“Що більше людей будуть освічені, професійні в нашій галузі, то нам буде краще займатися ягідним бізнесом, який тішитиме нас, українців, і вже в перспективі можна займатися експортом”, – каже Сергій Соколов.

Луганчанин вивів власний сорт лохини і вирощує саджанці на Франківщині 3

Окрім лохини, фермер вирощує саджанці малини, ожини та жимолості.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: