Днями в мережу виклали другий епізод відео з гнізда пари червонокнижних чорних лелек.
Рідкісні птахи оселилися в Галицькому НПП. і науковці влаштували за ними відеоспостереження.
Другий епізод з життя птахів назвали “Любов” – вдалося зафільмувати інтимний момент у житті пари.
Перший епізод – тут, всі 22 хвилини у гнізді чорних лелек.
Спостереження за птахами – одна з головних “фішок” Галицького НПП. КУРС писав, що на дамбі Бурштинського моря облаштували “спостережний пункт” за птахами, які прилітають на зимівлю та гніздяться біля водойми. В такий спосіб тут розвивають орнітологічний туризм.
Лелека чорний, на відміну від білого лелеки, намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні. На Франківщині нараховують від 20 до 40 пар.
Прилітає наприкінці березня − у квітні. Оселяється в старих лісах поблизу водойм і боліт, у період міграцій трапляється на луках, пасовищах, полях поряд з водоймами. Гніздиться окремими парами. Моногам. Гнізда на деревах у розгалуженні головного стовбура або на великих бічних гілках на висоті 3–20 м. Яйця відкладає у травні. У повній кладці 2–6 яєць, найчастіше − 4. Насиджують кладку самка і самець, протягом 32–34 днів. У виводку 1–5 пташенят. Пташенята починають літати у віці близько 2 місяців. Статева зрілість наступає у віці 3 років. Відліт відбувається у серпні – жовтні.
Занесено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус — рідкісний).
Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM