У науковому містечку ІФНТУНГ Нова енергія стартували програми для дітей вимушено переміщених осіб.
Нова Енергія працює в Інноваційно-виставковому комплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. У мирний час сюди радо приходили містяни з дітьми, а сьогодні тут збираються люди з різних міст України. Переселенці, життя яких брутально порушила війна і які знайшли прихисток на Прикарпатті, поступово знайомляться з обласним центром та облаштовуються. І «Нова Енергія» намагається допомогти їм у цьому.
“З перших днів війни ми переорієнтувалися повністю і спільно з Університетом нафти і газу створили в «Новій Енергії» величезний хаб, де приймаємо допомогу з-за кордону. Адже в нас, завдяки участі в міжнародних проєктах, є багато іноземних партнерів. Разом з ІФНТУНГ ми звернулися до них усіх, і вони відгукнулися. Тут ми сортуємо «гуманітарку» й відправляємо в міста, які зараз потребують допомоги. Це практично весь південь і схід: Волноваха, Київ, Харків, Ірпінь, в Бучу зараз поїде… На місці роздаємо соціальні пакети з речами першої необхідності потребуючим переселенцям. Також вони можуть вибрати собі необхідний одяг. Адже люди приїхали сюди по-різному – хтось у ковдрі, а хтось зовсім без речей. А ще започаткували випікання смачного домашнього хліба та булочок, пирогів, якими пригощаємо переміщених осіб, котрі проживають на території ІФНТУНГ…” – розповідає співзасновниця наукового містечка Ірина Дарвай.
Дітям, які були змушені покинути рідні домівки, а відтак – втратили можливість здобувати освіту в нормальному режимі, пропонують приходити до наукового містечка, користуватися його комп’ютерною технікою й долучатися до онлайн-навчання чи то у своєму регіоні, чи на новому місці проживання. Треба тільки заповнити заявку або звернутися за телефоном 097-95-95-900 до адміністратора. Пані Ірина наголошує, що ця робота триватиме й надалі, оскільки розвиток освіти є тією цінністю, що її завжди пропагував колектив «Нової Енергії».
Також триватимуть і соціальні екскурсії в «Новій Енергії», зокрема безкоштовне інтерактивне «Tesla Energy Show». Впродовж трьох тижнів їх відвідали 500 дітей і дорослих з гарячих точок України.
Не менш цікаві плани на майбутнє. Не за горами – Великдень, і колектив містечка готується до нього.
“До Великодня запустимо серію дитячих майстер-класів. Ми це робили щороку в напрямі «Наука і традиції». Приміром, до Різдва діти друкували ялинку на 3D-принтері й водночас вивчали низку фізичних процесів. На Великдень розмальовували яйця, занурюючи їх у воду з крапелькою лаку, – вивчали явище поверхневого натягу й одночасно робили дуже гарні яскраві писанки. Це поєднання української традиції з науковими дослідженнями для дітей. Цього року зробимо таке для дітей-переселенців. Доєднуватимемо їх і до участі у школі при «Новій Енергії», – каже Ірина Дарвай.
А з 1 червня стартуватиме традиційний літній табір. Тут діти зайняті цілий день – з 9.00 до 17.00. Програма дуже насичена: робототехніка, психологія, йога, ігри, досліди, фізика, хімія.
“Один табір у нас був на тему космосу, інший – екологічний, де діти вивчали все про екологію, сортували сміття, самостійно вирощували мікрогрін і приходили додому з коробочками з пророщеним насінням, відтак дізнавалися багато про здорове харчування. Була «Весела наука», що охоплювала фізику й хімію. Тему цьогорічного табору наразі зберігаємо в секреті – нехай буде сюрприз для дітей. Але, як завжди, йтиметься про щось корисне та дуже цікаве. Для дітей-переселенців – усе безкоштовно. Хай там що, а дитинство має бути дитинством!” – обіцяє засновниця наукового містечка.
Окрім того, Школа при Науковому містечку відновила роботу (ІТ та робототехніка) – діти-переселенці навчаються безкоштовно.
Працює психологічна реабілітація та арттерапія для дітей та дорослих.
Тут можна отримати соціальний пакет з товарами першої необхідності. Запис за тел. 097 95 95 900.