fbpx

Сотня архітекторів з усього світу готові подати проєкти реставрації пам’ятки у Франківську

Суспільство 15:15, 05.05, 2023

Днями Департамент містобудування та архітектури відновив міжнародний конкурс на концепцію реставрації з пристосуванням будівель на вулиці Левка Лук’яненка, 14-16 (колишня вул. Мельничука).

Вперше конкурс був оголошений наприкінці 2021 року. Але через повномасштабне вторгнення росії його відклали.

Станом на 4 травня цього року на конкурс зареєструвалося майже 100 учасників з усього світу. Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук під час дискусії “Куди прямує архітектура міста?”, що відбулася в Івано-Франківську за ініціативи платформи “Тепле місто”.

“Вже зараз є 97 реєстрацій з усього світу, представлено дуже багато країн. Є круті компанії з крутим ім’ям європейським. І десь в душі за них вболіваю, щоби вони виграли. І це би було дуже великим плюсом як для конкурсу, так і для репутації міста, що ми можемо провести конкурс на такому рівні і залучити скільки крутих архітекторів з такої кількості країн. Якщо не помиляюся, то на сьогодні зареєструвалися учасники із 40 країн”, – повідомив Артур Прокіпчук.

Завдання конкурсу – створити проєктне рішення реставрації з пристосуванням пам’яток архітектури з прибудинковою територією, забезпечивши сучасне утилітарне використання, яке пасує типології будівель та міському контексту.

Реєстрація учасників триває до 1 червня 2023 року.

Роботи приймають до 1 липня. Результати конкурсу планують оголосити до 10 липня.

До складу журі входять як українські архітектори, так і архітектори з-за кордону. А саме: Ганна Бондар (Київ), Марко Савицький (Львів), Юрій Ковальчук (Івано-Франківськ), Юрій Дубик (Львів), Мар’ян Андрухів (Івано-Франківськ), архітектор та міський планувальник Крістіан Ґіґлер (Відень, Австрія) та професор Факультету архітектури Люблянського університету Клаудіо Менінно (Ґоріція, Італія).

Переможці конкурсу отримають за:

  • перше місце 150 тис. грн;
  • друге місце 100 тис. грн;
  • третє місце 50 тис. грн.

Деталі на сайті: melnychuka.org.ua.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: