fbpx

Місто просить ІФНМУ і медколедж віддати приміщення кафедр для лікування хворих на COVID-19

Суспільство 11:10, 11.03, 2021

В Івано-Франківську на базі ЦМКЛ, МКЛ №1, дитячої лікарні та пологового розгорнуть максимально можливу кількість ліжок для хворих на коронавірусну інфекцію.

Додаткові ліжка розгорнуть також на базі поліклініки №2 та звернуться до медичних навчальних закладів з проханням надати приміщення кафедр для надання допомоги хворим на коронавірус.

Про це йшлося на міській комісії ТЕБ і НС.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував комісії з ТЕБ і НС прийняти рішення:

  • Доручити керівникам медичних закладів ЦМКЛ, МКЛ №1, міського пологового, міської дитячої лікарні розгорнути максимальну кількість ліжок на базі закладів для лікування хворих на COVID.
  • Задіяти для надання медичних послуг усі приміщення навчальних кафедр ІФНМУ і базового медичного коледжу за погодженням з їхніми керівниками.
  • Залучити для надання допомоги хворим на COVID-19 медичних працівників на контрактні основі згідно з чинним законодавством.
  • Підготувати у поліклініці №2 резерв ліжок для хворих на коронавірус у зв’язку з гострою потребою.
  • Звернутися до Національної служби здоров’я України щодо збільшення фінасування ковідних пакетів для закладів охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.
  • Звернутися до керівників обласної ради і ОДА щодо розгортання додаткових ліжок на базі закладів обласного підпорядкування.

Мова йде про два поверхи поліклініки, 100-120 додаткових ліжок.

“Ми маємо велике бажання і будемо це робити, але у нас величезна проблема з кадрами. Якщо медичних сестер і молодший медичний персонал ми зможемо мобілізувати, то лікарів, які надають таку медичну допомогу, немає”, – повідомила керівниця поліклініки №2 Ольга Савчук.

Савчук також зазначила, що потрібно вирішити питання харчування хворих і прання комплектів постільної білизни, оскільки таких можливостей у поліклініки немає.

Міський голова запропонував, щоб фахівців для лікування хворих забезпечили МКЛ №1 і ЦМКЛ.

“Розумію, що є проблеми з медичними працівниками, але давайте беремо по одному поверху МКЛ №1 і ЦМКЛ”, – сказав Марцінків.

Для закупівлі кисневих концентраторів та облаштування ліжок у поліклініці №2 виділили 1 млн грн.

Очікується, що приймати хворих на ковід поліклініка №2 почне з понеділка.

Комісія підтримала пропозиції.

В Івано-Франківську станом на ранок 11 березня розгорнуто 715 ліжок для хворих на COVID-19. Керівник МКЛ №1 Тарас Василик повідомив, що 10 березня у лікарню госпіталізовано 54 пацієнтів з підозрою на COVID-19, ще 17 пацієнтів після обстеження скеровані на домашнє лікування.

Володимир Вовчук, заступник керівника ЦМКЛ, зазначив, що у лікарні не вистачає ШВЛ-апаратів.

«У ЦМКЛ основна проблема – апарати ШВЛ, у нас черга в реанімацію. У нас 26 ліжок у реанімації, і тільки 12 на апаратному диханні. У нас черга на апаратне дихання», – сказав Вовчук.

За його словами, протягом трьох останніх чергувань ЦМКЛ приймає 60-75 пацієнтів щодня. Пік був минулої п’ятниці, коли прийняли більше сотні пацієнтів.

На ранок 10 березня дитяча лікарня має 97 пацієнтів. За останню добу поступило 19, і такої великої кількості госпіталізацій у лікарні, кажуть медики, не було за останні пів року. Це свідчить, що рівень дитячої захворюваності зростає, і кількість дітей, які потребують лікування в умовах стаціонару, збільшується. На сьогодні в закладі 32 дітей з пневмоніями, 7 з них поступили за останній день. В ковідному відділенні завантажені 20 з 30 ліжок. 15 дітей мають підтверджений тест, 5 очікують на результат.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: