fbpx

Марцінків заступився за "одоробло" на Вічевому майдані

Суспільство 12:14, 20.05, 2021

Велетенська металева конструкція, яку споруджують на Вічевому майдані біля фонтана, з дозволу міськвиконкому стане всесезонним літником. Поява цього “одоробла”, як назвали франківці масштабний літник у соцмережах, обурила багатьох мешканців. Але не всіх.

За “одоробло”, яке відкусило на Вічевому майдані чималий шмат публічного простору, заступився… міський голова Руслан Марцінків.

Марцінків вважає, що критичні дописи у соцмережах про мегалітник  замовляють його конкуренти.

«Я  не розумію цих дописів. Або це хтось з конкурентів. Тому що там цей майданчик стоїть більше 10 років. Те, що вони змінили конструкцію з дерев’яної на іншу, я думаю, це право самого господаря. Тобто це тимчасова споруда, це не є споруда, яка поставлена на все. Не бачу в цьому проблеми», – сказав Марцінків в ефірі радіо «Західний полюс».

Справді, у попередні роки на цьому місці також був літник – сезонна дерев’яна конструкція. Але тепер на заміну попереднику тут монтують споруду з металу, яка більша за попередню і значно перевищує площу типових літників у місті.

«Франківські МАФи, схоже, еволюціонують. Кілька тонн металу, опори з бетону, встановлюють зі зварюванням – прямо-таки “Велике будівництво”. Я от думаю – це ще можна називати мафом чи вже пора вводити термін ВАФ?)», – запитує у фейсбуці журналіст Тарас Волошин.

Як нагадав підприємець і громадський активіст Григорій Федосенко, дозвіл на встановлення цієї споруди надав міськвиконком у червні минулого року. Документ прояснює, чому літник незвично великий.

«Площа така велика, бо суб’єкту господарювання надали одразу три дозволи (пункти 1.15, 1.16, 1.17). Виходить, що тут не один “МАФ”, а цілих три. До того ж цьому самому суб’єкту господарювання належить також заклад “Барбос”, що розташований лише за 50 метрів від цього “ЦАРЬ-ЛІТНИКА”, і біля “Барбоса” вже є літній майданчик. Сумарно виходить, що в одного суб’єкта господарювання назбиралося аж чотири “літники”», – пише Федосенко.

Як випливає з рішення виконкому, “одоробло” – це зовсім не літник, а всесезонна споруда, яка може безперервно працювати до 1 листопада 2022 року.

«До всього доброго цю “стайню” поставили на комунікаційних спорудах, дві з яких – це решітки дощової каналізації. Це взагалі законно?» – запитує Федосенко.

Громадський діяч Віталій Пасенюк виписав пункти з Порядку розміщення торгових майданчиків в м. Івано-Франківську, які порушує суб’єкт господарювання при встановленні гігантського літника.

«2.1.2. Всесезонний торговий майданчик – тимчасовий, збірно-розбірний пункт громадського харчування, який розташовується поруч фасаду закладу ресторанного господарства.
Та 3.2. Всесезонні торгові майданчики розташовуються виключно біля стаціонарних (капітальних) закладів ресторанного господарства в межах фасаду стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства…
Бачите поруч фасад стаціонарного закладу? В межах майданчика? Нема? Нема. Ой, а як же це вийшло так?
Тобто, або виконавчий комітет неуважно читав заяву, або суб’єкт господарської діяльності вказав невірні дані», – зазначає Пасенюк.

Відповідно так званий літник має бути демонтований. Віталій Пасенюк закликає франківців “допомогти владі виконувати прийняті нею ж норми” і захистити громадський простір.

Попри те, що франківці, посилаючись на нормативні акти міської влади, чітко вказали на порушення, Марцінків «не бачить проблеми», натомість підозрює “конкурентів”. На жаль, пояснювати власні помилки і порушення підступами невідомих конкурентів вже стало звичкою міського голови.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: