fbpx

Марцінків присвятив кандидатську Фотію Володимирському

Суспільство 11:05, 18.12, 2020

Учора міський голова Франківська Руслан Марцінків захистив кандидатську дисертацію «Правові засади створення та діяльності Служби безпеки ОУН!».

КУРС писав, що Марцінків став кандидатом юридичних наук в УКД

Марцінків присвятив кандидатську Фотію Володимирському 1

“Захист був важкий для мене психологічно, але вдячний за кожне питання і рецензії! Тема дуже актуальна, бо існують до цього часу міфи і стереотипи, тому маємо докласти зусилля змінити ставлення українців до діяльності СБ ОУН! Дякую Університету Короля Данила за можливість працювати над важливою тематикою! Для мене ця тема близька, бо люблю історію ОУН ще з часу активного перебування в Пласті, та й в родині були представники національно-визвольного руху ХХ століття!” – поділився Руслан Марцінків.

Марцінків присвятив кандидатську Фотію Володимирському 2

Також він зазначив, що присвячує цю працю Фотію Володимирському, крайовому провіднику братства ОУН-УПА, боївкарю СБ ОУН на півночі Тернопільщині.

Марцінків присвятив кандидатську Фотію Володимирському 3

Нагадаємо, візнаку Почесного Громадянина міста Івано-Франківська посмертно отримав один з легендарних вояків УПА Фотій Володимирський.

КУРС писав, що сину та внуку Фотія Володимирського вручили відзнаку

Довідково. Фотій Володимирський у 19 років вступив у ряди УПА, де був призначений до сотні «Чіпа» ройовим під псевдом «Муха».

У червні 1943 року він був уперше поранений в руку й ногу під час бою з німцями у селі Колодне (неподалік Збаража). Після лікування працював у Службі безпеки району. У 1944 році його направили в курінь «Наливайка», у курінну жандармерію. Пройшов з боями по Волині та Львівщині. Курінь відправили на Холмщину проти польської Армії Крайової, яка тероризувала українців Холмщини. Перейшли лінію фронту з боями і в серпні 1944 року повернулися на Волинь. Під час рейду на Львівщину у грудні 1944 року в селі Нивиці Радехівського району був поранений в обидві ноги гранатою.

Лікувався, але 13 березня 1945 року його спіймали енкаведисти. Цілий рік провів під слідством у тюрмі Лопатина (Львівщина), після чого його засудили на 10 років таборів. Відбував ув’язнення у Комі АРСР, в Інті. Після закінчення строку не мав права повертатися в Україну, тож 23 роки працював на вугільних шахтах Інти.

З 1990 року Фотій Володимирський перебував у рядах Братства ОУН-УПА. У 1994-му його обрали Головою Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Помер 4 січня 2014 року в Івано-Франківську.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: