fbpx

Марцінків став кандидатом юридичних наук в УКД

Суспільство 17:09, 17.12, 2020

Міський голова Франківська Руслан Марцінків здобув науковий ступінь в університеті Короля Данила.

Зі здобуттям звання кандидата юридичних наук Марцінківа привітали колеги на сьогоднішньому виконкомі.

Мер зазначив, що мав специфічну тему кандидатської дисертації – “Правові засади Служби безпеки Організації українських націоналістів”.

Руслан Марцінків є аспірантом університету Короля Данила у Франківську. Його робота “Визначення правового статусу та діяльності Служби безпеки Організації українських націоналістів” опублікована в Юридичному віснику УКД.

У цій статті, відповідно і в кандидатській дисертації Марцінківа, здійснюється правова оцінка діяльності Служби безпеки Організації українських націоналістів. Виокремлюються ключові дискусійні питання, які перешкоджають чіткому кваліфікуванню ОУН і її силових органів як державницьких. Наводяться аргументи, які заперечують застосування до СБ ОУН таких категорій як «бандформування», «колаборанти», «зрадники». Наводяться факти, що підтверджують відповідність учасників національного визвольного руху середини ХХ ст. нормам міжнародного гуманітарного права, які дозволяють кваліфікувати їх як партизанів. На підставі історичних фактів визначаються історико-правові аспекти створення та функціонування СБ ОУН, а також чинники, які дозволяють кваліфікувати її як державну інституцію, що в своїх діях, в тому числі й силових, керувалася насамперед бажанням відродити національну державність і захистити національні інтереси.

КУРС писав, що мер Франківська став магістром права – тепер мріє стати суддею

Нагадаємо, рік до того у судах розглядалося кілька справ про адміністративні корупційні правопорушення щодо Руслана Марцінківа. Він ігнорував усі засідання під будь-яким приводом. Справи закрили у зв’язку із закінченням строків давності накладення адміністративного стягнення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: