fbpx

Марцінків створює у Франківську Раду Церков

Суспільство 13:26, 30.06, 2022

При міському голові Івано-Франківська створюють Раду Церков обласного центру. Долучитись до Ради запрошують представників усіх конфесій, релігійних течій та об’єднань.

Про це у мережі “Фейсбук” повідомив міський голова Руслан Марцінків.

“Івано-Франківськ є поліконфесійним обласним центром, мешканці якого відвідують греко- та римо-католицькі, православні храми, синагогу та культові споруди багатьох інших конфесій та віросповідань, і в ньому дотримуються міжнародних стандартів релігійної свободи та чинного законодавства України в частині забезпечення захисту прав та свобод вірян усіх без винятку релігійних вподобань”, – написав Марцінків.

Мер закликав усіх до єднання, збереження миру та спокою, міжконфесійного толерантного ставлення одне до одного. Однак Марцінків відзначив, що у “повсякденному релігійному житті виникають різні негативні моменти”, чутливі ситуації й спірні питання, які потребують спільного аналізу, обговорення та вирішення. Для їх вирішення і створюють Раду Церков обласного центру при міському голові.

“В цей час ми як ніколи повинні бути консолідовані. В нас одна мета – перемога над ворогом, і роль церкви у ній є надважливою”, – додав міський голова.

Нагадаємо, в Івано-Франківську декілька років триває конфлікт між владою та УПЦ Московського патріархату. Міськвиконком на початку року після багаторічних судів домігся виселення парафії УПЦ МП з приміщення колишнього дитячого садка на вулиці Чорновола.

З початку повномасштабного вторгнення РФ міський голова та громада закликають парафію УПЦ МП на вул. Довженка перейти до ПЦУ.

Нещодавно Марцінків повідомив, що церкви Різдва Христового на Довженка перейшла від Московського патріархату до ПЦУ. Однак священники храму зібрали підписи проти переходу до ПЦУ та звернулися до голови ОВА з проханням скасувати розпорядження про реєстрацію нової релігійної громади.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: