fbpx

Під тиском громади Марцінків звільнив двох радників за земельний скандал

Суспільство 11:54, 20.02, 2021
НА ФОТО: Руслан Марцінків щороку спалює різдвяного дідуха, аби захистити громаду від нечисті і зла

На онлайн-брифінгу вчора, 19 лютого, міський голова Франківська Руслан Марцінків повідомив, що звільняє двох своїх радників – представницю села Колодіївка, депутатку Івано-Франківської райради від “Свободи” Галину Бринзей і представника села Добровляни Петра Кашубу.

Нагадаємо, днями вибухнув скандал, коли з’ясувалося, що наприкінці 2020 року частина громадського пасовища в Добровлянах, яке мало статус земель запасу, стала приватною власністю: 2,4 га було оформлено на родичів членкині “команди Марцінківа” Галину Бринзей на основі рішення обласного держгеокадастру.

Галина Бриндзей
Галина Бринзей

На ситуацію Марцінків відреагував лише після розголосу в ЗМІ і тиску громади Добровлян, делегація якої приїхала до міського голови з вимогою розібратися із земельними махінаціями, до яких причетні радники і однопартійці мера. Марцінків запевняв, що не знав про цю оборудку.

“Я не люблю такої непорядності, нечесності по відношенню до міста”, – сказав мер.

“Це здійснила родина радника міського голови по селу Колодіївка. Ви знаєте, що я радників призначав, але в порозумінні з громадою, щоб подивитися, як люди працюють. І вважаю, що це неправильно, коли я взнаю таке уже постфактум. Земельну ділянку зареєстрував Вовчинецький реєстратор, який не був підпорядкований місту до 1 січня. Тому я прийняв рішення, що по селу Колодіївка і по селу Добровляни з сьогоднішнього дня я усуваю радників міського голови від роботи. Тобто звільняю. Це моє право”, – повідомив мер.

Марцінків додав, що місто подає до суду в наступний понеділок на відміну цього рішення держгеокадастру, оскільки місто не погоджувало це рішення.

“Якщо ви працюєте в команді, то, будь ласка, дотримуйтеся субординації. Не може собі кожен приймати те, що собі хоче. Навіть якщо це не залежить від міста, від міської ради – земля за межами населеного пункту, приймав рішення держкомзем області. Місто не давало жодного погодження. Але якщо людина хоче працювати в команді, вона повинна працювати в команді. Тому таке моє рішення – нехай ніхто не ображається”, – пояснив мер.

Нагадаємо також, що кількадесят селян з Добровлян написали скаргу до обласної прокуратури на рішення головного управління держгеокадастру в Івано-Франківській області.

Зі слів Руслана Марцінківа випливає, що Бринзей і Кашубу він звільнив не так за махінації із землею, як за порушення “командної роботи” й субординації, бо радники не спитали його дозволу. Мер також заявив, що вже у понеділок міська рада оскаржить рішення держгеокадастру і поверне землю через суд.

КУРС звернувся за коментарем до юристів з приводу цієї скандальної історії. Фахівці вважають, що судова перспектива у позову міськради (якщо такий взагалі буде) непевна. Родичі Галини Бринзей мали право звернутися із заявою про виділення ділянок до головного управління держгеокадастру. Держгеокадастр вповноважений приймати накази про передачу ділянок сілськогосподарського призначення за межами населених пунктів у приватну власність, і в земельному законодавстві нема вимоги погоджувати ці рішення з територіальними громадами. Така вимога, втім, є у розпорядженні Кабміну №60-р від 31 січня 2018 року. Відтак, держгеокадастр порушив розпорядження уряду, але не порушив закону, і яке саме рішення ухвалить в такій ситуації суд, однозначно передбачити важко.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: