Воїни 10 гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” не тільки воюють, а й тренують навички, потрібні в бою. Захисники показали, як тренуються розвідники, пише КУРС.
“Наші тренування різноманітні: стрільба на полігонах, тактика, медична підготовка та багато іншого”, – розповіли “едельвейси”. І показали тренувальне, справді нелегке випробування. Бійці подолали понад 15 км по степах, ярах та болотах, відпрацювали точність стрільби та довели злагодженість роботи в підрозділі.
Головний сержант розвідувальної роти з позивним Малиш відповідає за навченість особового складу. Він каже, що сучасна війна вимагає швидкої зміни у тактиці і налаштування під нові умови. І хоч 80% роботи, як називають війну бійці, зараз це коптери, камери, спостереження і блокпости, та розвідувальні відділення мають свої завдання, виходять в сіру зону.
Молодь після навчань на полігоні має тренувальні марш-кидки, щоби пройти бойове злагодження. “Під час сьогоднішнього виходу відпрацьовували подолання пересіченої місцевості – ярів, доріг, відкритих ділянок. Контрзасадні дії, контрдиверсійні дії. Загалом 15 км”, – розповідає Малиш.
Легенда навчання – розвідувальний підрозділ потрапляє в засідку. Відпрацювали розрив контакту і вихід із засідки, взаємодію між групами, надання першої медичної допомоги. “Під час таких навчань виявляємо, хто має лідерські якості, хто надалі може вести за собою людей”, – зазначає головний сержант.
Його напарник сержант “Бас” додає, що оскільки зараз війна роботів, то тепер не потрібно щоразу виходити групою в сіру зону та ризикувати життям бійців. Їх навчають здійснювати розвідку з допомогою безпілотників. “Плюс маємо великі дрони-“вампіри”, які несуть великий вантаж вибухівки, – знищуємо бліндажі, машини, живу силу противника. Забезпечення є, лише працюй”, – каже і показує “Бас”.
Сержанти наголошують, що потрапити на службу в “десятку” можна без ТЦК. “Ми даємо максимально знання і навички, ніколи ніхто нікого не відправляє у перші дні на позиції, – запевняє “Малиш”. – Люди адаптуються, прилаштовуються в колективі. Знаходять своє місце і свою роботу”.
Читайте: Озброєні шприцом і троакаром: як рятують поранених у стабпункті “десятки”.