Медики у Франківську відзначають, що цьогорічний сезон вірусних захворювань із приходом літа не завершився, навпаки – кількість інфекцій, які вражають населення, в рази зросла. Якщо парвовірусну раніше фіксували вкрай рідко, та й то здебільшого у дітей до року, то тепер вона дедалі частіше зустрічається у підлітків та дорослих, пише КУРС з посиланням на 402 Канал.
Парвовірус маскується під ревматологічні та гематологічні недуги. А розпочинається все із класичних симптомів – нежить, температура від 37,2 до 38 градусів, незначна загальна слабкість та сльозотеча.
“Через 5 днів з’являється перший характерний симптом – висипання на обличчі, особливо на щоках і на переніссі, яскраво-червоного кольору. І одразу наштовхує лікаря на діагноз “системний червоний вовчак”. Тільки в загальному аналізі крові ми бачимо лімфопенію, анемію, вона досить виражена в перші дні – це спонукає скерувати пацієнта до гематолога. Коли ж висипання, схожі на червоне мереживо, з’являються по всьому тілу, лікарі можуть запідозрити парвовірус”, – каже Ольга Савчук, директорка Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги.
Ще один характерний для парвовірусу симптом – болі в суглобах.
“Виражені артрити. Досить часто спостерігаються в підлітків. Починаються з дрібних суглобів, можуть поширюватися на крупні. Ломота в тілі, плюс виражені болі в м’язах – це те, що супроводжує вірус і відрізняє його від ревматологічних недуг”, – пояснює лікарка.
Єдиний плюс парвовірусу – на нього можна захворіти один раз впродовж життя.
Найбільше загрожує вірус вагітним в третьому триместрі. У плода може виникнути водянка, вона – несумісна з життям.
Специфічного лікування від парвовірусу немає. Так само як і вакцини. Терапія – симптоматична. Медики радять вагітним та людям з ослабленим імунітетом уникати контактів з тими, хто має будь-які ознаки ГРВІ.
Довідково. Парвовірус В19 – інфекційна еритрема, хвороба вельми заразна, її можна підхопити повітряно-крапельним шляхом. Він дуже стійкий: витримує і заморожування, і температуру до +60 градусів. Антисептик не допоможе від нього вберегтися: парвовірус не боїться спирту. Інкубаційний період – 14-20 днів. Спалахи парвовірусу відбуваються найчастіше взимку та навесні.
Класичні симптоми хвороби:
- загальне нездужання;
- температура 37,2-38,0 °C;
- головний біль;
- висипання по тілу;
- фарингіт;
- нежить;
- нудота;
- біль у суглобах та м’язах;
- діарея;
- кон’юнктивіт («рожеве око»).
Після того як почервоніло обличчя, висип з’являється по усьому тілу і може зливатися у плями і свербіти. Найчастіше висип з’являється на кінцівках, у вигляді «рукавичок» (кисті рук) та «шкарпеток» (стопи ніг). За класичного перебігу через 5-10 днів бляшки блідшають і потроху проходять. Вважається, що, як тільки з’явилося висипання, хворий перестає бути заразним.
КУРС писав, що у Франківську дорослі масово хворіють на вітрянку – є ускладнення.