fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • "Має бути показово і до останнього в черзі": у зв'язку з дефіцитом вакцин Марцінків доручив влаштувати щеплення на стадіоні "Рух"

"Має бути показово і до останнього в черзі": у зв'язку з дефіцитом вакцин Марцінків доручив влаштувати щеплення на стадіоні "Рух"

Суспільство 09:36, 02.11, 2021

В Івано-Франківську на сьогодні – дефіцит вакцин від коронавірусу при ажіотажі у п’яти центрах масової вакцинації. Про щеплення йшлося на оперативній нараді у міського голови.

Начальниця управління охорони здоров’я Франківська Марія Бойко повідомила, що за весь час вакциновано 77 525 франківців. Сьогодні на навчання відрядили ще 6 бригад лікар-медсестра, які візьмуться за вакцинацію вже з четверга і доповнять склад у пунктах щеплень.

Марія Бойко повідомила, що на цей час є така кількість вакцин, яка не забезпечує попиту франківців.

“Астра Зенеки є 1500 доз. Коронаваку – 2100 доз. Пфайзера – 380 доз. Ми отримали частину Астра Зенеки з терміном придатності до 31 жовтня і максимально її використали, але ще залишилося. Тому маємо тільки близько 800 доз цієї вакцини, яка придатна до 30 листопада, – повідомила ситуацію Марія Бойко. – Це є ноль порівняно з тими потребами і тими чергами, які є у центрах вакцинації у Франківську”.

Марія Бойко пояснила, що партії Пфайзера, які надходили минулого тижня в область, розподілялися між 72 центрами вакцинації. “В неділю прийшло 12 000 доз Пфайзера, вони розлетілися. Це крапля в морі”, – додає епідеміологиня.

До кінця тижня, за її словами, область очікує ще 30 000 доз Пфайзера і, можливо, до 40 000 доз Модерни. “Але це залежить від рішення і поставок МОЗ”, – зазначає вона.

Марія Бойко підкреслила, що вакцини Коронавак у Франківську, натомість, є достатньо.

“Ви розумієте, що сказали? – відреагував міський голова Франківська Руслан Марцінків. – Люди центри штурмом будуть брати…”

“Але ж це правда, я розказала, щоби люди знали ситуацію”, – відбивалася начальниця управління охорони здоров’я міста.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Після короткої дискусії з медичкою Марцінків наказав через три дні, в п’ятницю, розгорнути показовий пункт вакцинації для всіх охочих франківців на стадіоні “Рух”.

“Хочу бачити. Мене не цікавить, як ви це зробите, – наказував мер. – Ми дамо лікарям допомогу, багато іншого дамо. Але щоби це було. Попросимо освіту, вони мають приміщення на другому поверсі – там тепленько. Поставите 20 бригад – і з 8.00 ранку до останнього в черзі медики мають відпрацювати. Заплатимо кожному. Має бути для людей гарячий чай. Має бути показово – ми маємо показати, як це може бути. Я розумію, що люди пішли вакцинуватися в останній момент, але ви (чиновники від медицини, кор.) теж недопрацювали, ми всі недопрацювали…”

Марцінків пообіцяв, що особисто звернеться по популярні вакцини для мешканців Франківська у МОЗ.

“Я вакцину організую сам, сам з Ляшком переговорю особисто, – зазначив Марцінків. – Вакцина буде, розгортайте щеплення на стадіоні “Рух”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: