fbpx

"Ми - пріоритетні цілі": медики-едельвейси стабпункту 10 бригади працюють під вогнем

Суспільство 14:24, 27.07, 2023

Восьмий стабілізаційний пункт 10 гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Тут надають першу невідкладну допомогу пораненим – стабілізують їхній стан, щоби доправити далі по всіх етапах медичної евакуації до госпіталю.

“Серце холодне – треба працювати, кожен знає, що треба робити”, – каже медикиня Марія.

Медики для ворогів – одні з пріоритетних цілей. “Якщо на тобі червоний хрестик, то є більша вірогідність, що тебе першого знімуть”, – говорить вона. Тому приниципово для медика дотримуватися такого алгоритму: думай про себе, бо інакше ти не зможеш подбати про інших.

Стабпункт – пересувний. Працюють під обстрілами. Воїнів з легкими пораненнями після допомоги відправляють в укриття. Тяжких утримують і під вогнем у стабпункті. Їх перших вивозять і передають колегам у другій лінії.

Осколкові поранення, переломи, кульові поранення – найчастіше медики стабілізують такі ураження. Осколкові поранення переважно всі тяжкі.

Один із медиків на стабпункті в перший же день служби сам отримав поранення – куля прошила наскрізь гомілку, пошкодила м’язи і кістку. Після лікування повернувся в підрозділ. “Очі бояться, а руки роблять”, – говорить про свою теперішню медичну службу колишній гранатометник.

Медичний евакуаційний автомобіль називають “Ласточка”, це “американець”. “Добре бігає”, – відгукується про “хаммер” водій.

“Дуже прохідна машина, багато хлопців вивезла. Попадала у такі складні ситуації – що лиш по ній не працювало. І без лобовухи була, і в дірках. Найбільше її люблять танчики. Коли піднімається ворожий дрон, зразу бачить, що це евакуаційний автомобіль, хоч ми всі хрести на ньому позамальовували. В американців така фішка – вони думають, що коли на машині червоні медичні хрести, то по них не будуть стріляти. В реаліях нашої війни по таких машинах найбільше стріляють”, – розказує водій-парамедик.

Санітарне авто може вивезти з поля бою одразу трьох важкопоранених. Якщо важких лежачих менше, намагаються взяти якнайбільше поранених. Водій пригадує, як за один рейс вивіз вісьмох і одного загиблого.

“Дуже страшно, коли вивозиш, – зазначає водій. – Але розумієш, що на місці тих поранених міг бути ти. Розумієш, що дуже велика надія покладається у хлопців на цю машину”.

Парамедик пригадав, як вивозили з позиції важкого пораненого і потрапили під танковий вогонь. Весь екіпаж був контужений, але відмовився від укриття, завантажив пораненого і вивіз під вогнем. Той вижив. “Потім він нам дуже дякував”, – усміхається водій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: