fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Медики франківського пологового звернулися до МОЗ: не згодні з рішенням міськради про об'єднання з стоматполіклінікою

Медики франківського пологового звернулися до МОЗ: не згодні з рішенням міськради про об'єднання з стоматполіклінікою

Суспільство 19:41, 06.08, 2023

Лікарі КНП “Міський клінічний перинатальний центр ІФМР” звернулися до Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак та міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Медики висловлюють незгоду з недавнім рішенням міської ради про створення у Франківську кластерного закладу охорони здоров’я шляхом об’єднання міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, міської дитячої лікарні та міської стоматологічної поліклініки.

Як ідеться у зверненні, таке рішення міськради суперечить вимогам та протоколам МОЗ, які передбачали об’єднання трьох закладів – без стоматологічної клініки. Долучення до кластеру стоматклініки, яка дотувалася з міського бюджету, медики вважають помилкою, яка може привести до фінансової неспроможності нового кластерного закладу.

“Колектив міського клінічного перинатального центру на зборах трудового колективу, на якому працівників ознайомили з рішенням сесії міської ради про створення другого кластерного закладу в територіальній громаді Івано-Франківська, вніс багато своїх питань і пропозицій! Одна з них – отримати в правовому руслі відповідь на питання, чому порушується постанова 174 і протокол 16 робочої групи МОЗ по даному питанню. Ми з великою шаною і повагою відносимось до наших колег-стоматологів. Але дане питання не стосується медиків, а виключно суб’єкта господарювання і підстави такого рішення”, – пояснила вимоги колективу голова профспілкового комітету працівників Міського клінічного перинатального центру Світлана Вінтонюк.

Також лікарі КНП “Міський клінічний перинатальний центр ІФМР” вимагають від міського голови Руслана Марцінківа усунути його заступника Олександра Левицького від курування сфери охорони здоров’я у місті – “задля уникнення конфліктів і конфронтацій та збереження демократичності процесу”.

“Прошу з повагою відноситися до питань колективу – це не раби, яких можна гнобити! Це не мухи, від яких можна відмахуватись!.. Мабуть, куратор питання медицини, який так не любить медиків, або змінить своє відношення до них як до людей, або мабуть варто змінити сферу курації… Якщо мені спробують закинути, що я гіперболізую ситуацію – аудіо- і відеодокази додадуться в публічний простір”, – попередила Світлана Вінтонюк.

Медики франківського пологового звернулися до МОЗ: не згодні з рішенням міськради про об'єднання з стоматполіклінікою 3

Як писав КУРС, 31 липня медики пологового виходили до адмінбудівлі Івано-Франківської міської ради на протест проти рішення про об’єднання чотирьох медзакладів. Проте депутати не прислухалися до вимог колективу.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: