fbpx

Медики врятували хвору на COVID франківку після 17 хвилин клінічної смерті

Суспільство 16:25, 16.11, 2021

Друге народження. Медики Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні врятували 47-річну франківку після 17 хвилин клінічної смерті.

За тиждень до того у Олени Токарєвої діагностували ковід. Але хвороба проходила у легкій формі і вона лікувалася вдома. Того фатального дня відчула, що пече в грудях. Як стало нестерпно, викликала швидку.

До лікарні хвору привезли ще в свідомості. У приймальному покої серце раптово зупинилося. Перші 5 хвилин серце запускали просто на підлозі, пригадують медики. Потім інтубація, ШВЛ. Ще 13 хвилин тривала дефібриляція, інформує 402 Канал.

Завідувачка ковідною реанімацією ЦМКЛ Іванна Дидик розповідає, що такі випадки, щоби життєдіяльність всіх органів і систем людини була відновлена після такого тривалого часу клінічної смерті, рідкісні.

“Смерть мозку зазвичай настає через 3-7 хвилин після зупинки серця і зупинки дихання. Жінка вийшла зі стану клінічної смерті без жодного неврологічного дефіциту, – додає реаніматолог. – Для нас це було шоком і приємним здивуванням. Це наша особиста перемога”.

Наступного дня жінку від’єднали від ШВЛ-апарата, вона була в свідомості і могла розмовляти. Зараз її передали під нагляд кардіологів. Інфаркт став єдиним і найгіршим наслідком коронавірусної хвороби.

Олена Токарєва була не вакцинована проти коронавірусу. Тепер обіцяє щепитися.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: