В Україні триває загальна мобілізація. Однак ТЦК в регіонах, зокрема й на Прикарпатті, складно виконати мобілізаційні плани, інформує КУРС.
Як розповів заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи полковник Роман Боднар в інтерв’ю «Західному кур’єру», в області мобілізаційний план не виконується.
«Виконання мобілізаційного плану – інформація з обмеженим доступом. Тому цей момент коментувати не буду. Але скажу коротко – завдання реалізується не в повному обсязі. Труднощі є, і головна з них – викривлене сприйняття нашої роботи суспільством. Ворожі спецслужби приділяють цьому велику увагу. Триває потужна інформаційна кампанія з дискредитації установ ТЦК. Суспільство підбурюють інформаційними вкидами, іншими методами», – каже Боднар.
За його словами, основна маса військовозобов’язаних, які були готові захищати державу добровільно, пішли на фронт в перший рік повномасштабного вторгнення. Однак після 2022 року ТЦК майже перестали працювати з добровольцями і перейшли до тих громадян, які намагаються ухилитися від служби.
Окрім інформаційних кампаній з дискредитації мобілізації, досягнути результату заважають й інші чинники, зокрема ігнорування своїх обов’язків керівниками установ і підприємств та органів місцевого самоврядування.
«Органи місцевого самоврядування, які, згідно із законом, повинні здійснювати оповіщення військовозобов’язаних, не виконують це завдання, а часом і відверто його саботують… Ті, хто мали б сприяти нам в ході мобілізації, або думають про майбутні вибори, або бояться розправи односельчан. Щоб поповнити частини, які зараз виконують бойові завдання на передовій, ми вимушені виходити на вулиці і здійснювати заходи оповіщення своїми силами», – каже Боднар.
Працівники ТЦК сподіваються, що цю проблему вирішить новий закон про мобілізацію, над яким вже тривалий час працює парламент.
«Наше головне очікування [від цього закону] дуже банальне – військовозобов’язані самі мають прибувати в центри комплектування, а не ми за ними бігати. Це важко і фізично, і морально. Багато працівників, переведених до нас із бойових частин, попрацювавши тиждень-два в мобілізаційних заходах, звільнялися, бо не могли витримати морального пресингу», – каже Боднар.
Як писав КУРС, за неявку до ТЦК розшукують 40 тисяч прикарпатців.