fbpx

Мобілізація в Україні: які документи потрібні студентам для виїзду за кордон

Суспільство 09:57, 05.08, 2022

Не всім студентам можна їхати за кордон під час мобілізації.

Через військову агресію РФ в Україні продовжується загальна мобілізація, але деякі категорії осіб не підлягають призову на службу. У Державній прикордонній службі України детально роз’яснили правила виїзду студентів за кордон під час війни, пише ДТ.

Чи можуть виїхати за кордон студенти, які навчаються в Україні

В Україні чоловіки віком від 18 до 60 років, які є здобувачами передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти в Україні, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Але ця категорія осіб не має права виїжджати за кордон, оскільки зазначена в абзаці другому частині третьої статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а не у частині першій цієї статті. А тому відповідно до п. 2-6 Правил ця категорія громадян не має права виїжджати за межі території України.

Як виїхати з України студентам, які навчаються за кордоном

Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі)  у закладах освіти за кордоном і на час оголошення мобілізації перебували на території України та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання, мають право на виїзд з України.

Для виїзду цій категорії осіб слід мати наступні документи:

  • студентський квиток або студентську візу;
  • перекладені та нотаріально завірені документи про навчання особи у закордонному закладі вищої освіти;
  • військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);
  • довідку, видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Як виїхати студентам-чоловікам, які тільки вступили до закордонного ЗВО

Під час перетинання державного кордону України студенти мають надати відповідні документи:

  • студентський квиток або студентську візу або перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному ВНЗ,
  • військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),
  • довідку, видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: