fbpx

МОЗ дозволило вакцинувати громадських діячів задля популяризації щеплень від COVID-19

Суспільство 09:01, 02.03, 2021

Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати громадських діячів проти COVID-19 з метою популяризації щеплень у разі, якщо лишатимуться “зайві” препарати AstraZeneca.

1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ №369 про внесення змін до дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби, йдеться в повідомленні пресслужби Центру громадського здоров’я.

Згідно з ним, вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Згідно з наказом, аби зменшити ризик недовикористання вакцини з уже відкритих флаконів, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

  • зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною.

У ЦГЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого із прибуттям першої партії вакцини AstraZeneca виробництва Serum Institute of India (Інститут сироватки крові, Індія) у кількості 500 тисяч доз.

Згідно з дорожньою картою вакцинації, імунізація відбуватиметься у п’ять етапів. На першому етапі щепитимуть медичних працівників COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців і персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. На цьому етапі вакцинацію здійснюватимуть мобільні бригади. На другому — до них долучаться пункти щеплення. У ЦГЗ підкреслили, що всі щеплення є добровільними та безоплатними.

Нагадаємо, у Франківську вчора від COVID вакцинувалися 59 медиків

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: