fbpx

Муніципальна няня: збільшили розмір компенсації догляду за дитиною 

Суспільство 17:14, 12.01, 2023

Уряд збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років за програмою “Муніципальна няня”.

З ініціативи Мінсоцполітики збільшено розмір компенсації вартості послуги “Муніципальна няня” з 2272 грн до 6700 грн, йдеться на сайті Кабміну. Та змінено окремі умови надання послуги – для забезпечення підтримки саме тим, хто її найбільше потребує.

КУРС писав, що кабмін змінив порядок відшкодування компенсації батькам за програмою “Муніципальна няня”.

Постановою Кабінету Міністрів від 30.12.2022 № 1474 “Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї” визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років “Муніципальна няня” надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Уряд також схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6700 гривень замість 2272 гривень.

Також постановою визначено механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу “Муніципальна няня”.

Протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги “Муніципальна няня”, повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Для цього потрібно подати відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення документи, передбачені Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років ,”муніципальна няня”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 ,”Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років, “муніципальна няня”.

Муніципальна няня України – це спеціальна програма держави, яка передбачає, що уряд протягом трьох років частково відшкодовує батькам послуги няні, яка доглядає дітей віком до шести років.

КУРС писав, куди потрібно звертатися і як оформити допомогу “Муніципальна няня” 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: