fbpx

Ми на грані виживання: сотні представників ресторанного і весільного бізнесу пікетують ОДА

Суспільство 10:40, 07.07, 2020

В Івано-Франківську ресторатори, представники весільних агенцій і музичних колективів вийшли на пікет до адмінбудинку Івано-Франківської ОДА. Всього приблизно дві сотні людей. Вони чекають засідання комісії ТЕБ і НС, сподіваючись перегляду заборони на проведення урочистих заходів у ресторанах.

Нагадаємо, це вже другий такий пікет. Перший відбувся тиждень тому. Підприємці вимагають скасування рішення Регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 30 червня 2020 року, яке забороняє на території області проведення масових заходів (весіль, днів народжень, хрестин тощо) в закладах громадського харчування всередині приміщень за участю більш як 10 осіб до 31 липня 2020 року.

ресторатори пікетують ОДА

Керівниця весільної агенції Ірина Мотрін каже, що заборона весіль фактично вбиває її бізнес, ставить за межу виживання бізнес рестораторів, аніматорів і музикантів.

“Це моя основна робота багато років. Ми маємо найманий персонал, ми платимо зарплати, ми платимо податки, ми платимо оренду. Ми платимо податки, з яких отримують зарплати лікарі, працівники адміністрації. Ми – люди, які ніколи не отримували дотацій від влади. Але зараз ми уже пів року позбавлені права на роботу. Якщо ми сьогодні не отримаємо можливості працювати, то найближчі наші весілля будуть у травні 2021. Я чую від колег, що вони вже звільняють людей. З’їжджають з офісів. Ми всі на грані виживання. Надіюся, що ми з вами зможемо працювати. Наша вимога одна – надати дозвіл організовувати весілля у великих ресторанах з дотримання всіх норм”, – каже Ірина Мотрін.

Промовців на мітингу учасники підтримують, скандучючи гасла “Відкрий ресторан!” і “Маю право на працю!”.

“15 березня я чесно пішов на карантин. Ми закрили усі заклади. У нас працювало 160 людей. Весь час ми виконували всі правила. Тепер ми вийшли з карантину – і нічого не змінилося. У моєму розумінні, карантин – це такий період, коли відповідні органи мають підготуватися до ситуації, напрацювати рішення. Але чиновники зробили як завжди. Я б казав, щоб сьогодні “білий будинок” пішов на карантин, на 3 місяці, без зарплати. Щоб потім думали, як би це зробити, щоб люди могли працювати і заробляти. Я дуже радий, що ми сьогодні зібралися. Я впевнений, що ми переможемо. І переможемо хворобу”, – сказав Володимир Швадчак, засновник сім’ї ресторанів “Лейбова гора”.

ресторатори пікетують ОДА
Володимир Швадчак

Засідання Регіональної комісії ТЕБ і НС розпочнеться о 10:30. Пікетувальники чекатимуть рішення комісії на площі перед ОДА. Представники пікетувальників Сергій Палійчук, Володимир Швадчак та ще кілька осіб пішли на засідання комісії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: