fbpx

"Дайте нам працювати!" – у Франківську понад сотня рестораторів пікетують ОДА

Суспільство 10:07, 03.07, 2020

Власники ресторанного бізнесу з Івано-Франківська та області прийшли на площу перед будівлею Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Підприємці вимагають скасування рішення Регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 30 червня 2020 року, яке забороняє на території області проведення масових заходів (весіль, днів народжень, хрестин тощо) в закладах громадського харчування всередині приміщень за участю більш як 10 осіб до 31 липня 2020 року.

«Для наc усіх стало несподіванкою рішення від 30 червня. Ми хочемо законно працювати! Ми хочемо дотримуватися всіх карантиних норм. А сьогодні ми хочемо, щоб нас почули. Щоб нас прийняв голова ОДА Віталій Федорів і скликав комісію з питань техногенної безпеки для ухвалення компромісного рішення. У рестораторів є робоча група, яка має свої напрацювання. Ми хочемо, щоб нас залучали до консультацій», – пояснив Сергій Палійчук, депутат Івано-Франківської міськради та один із організаторів акції.

У Франківську ресторатори вийшли до ОДА на пікет
Сергій Палійчук, підприємець і один із організаторів акції

«Ми хочемо працювати, платити людям зарплати. Кредити під час карантину не дають. Якщо обмеження не послаблять – багато працівників будуть звільнені, податки немає за що платити», – каже Ігор Розгора, власник ресторанів «Венеція» і «Перлина Карпат».

У Франківську ресторатори вийшли до ОДА на пікет

Підприємці пояснюють, що вони готові дотримуватися карантинних обмежень і вимог у своїх закладах, але не погоджуються з невмотивованими і безглуздими заборонами, які просто вбивають їхній бізнес.

“Ми хочемо, щоб нам дали працювати, щоб ми могли зберегти людей і платити зарплати. Хочемо, щоб відвідувачі закладів також несли відповідальність за свої дії, а не лише власники. Відвідувач має розуміти, що коли йде в ресторан, то повинен дотримуватися правил і відповідати за їх порушення”, – каже учасниця акції рестораторка Анжеліка.

У Франківську ресторатори вийшли до ОДА на пікет

Сергій Палійчук зареєстрував звернення від рестораторів на позачергову сесію Івано-Франківської міської ради. Міськрада буде звертатися до голови ОДА Віталія Федоріва і комісії ТЕБ і НС з проханням переглянути рішення про заборону масових заходів і штрафи.

До рестораторів приєдналися весільні музиканти та аніматори. З керівництва ОДА на розмову з пікетувальниками ніхто довго не виходив, то музиканти влаштували невеликий концерт перед адмінбудинком.

У Франківську ресторатори вийшли до ОДА на пікет

Врешті до людей вийшла заступниця голови ОДА Марія Савка.

“Франківська область ще півтора місяця тому була єдиною серед західних областей, яка тримала ситуацію з коронавірусом під контролем. Ми вводили послаблення. Але сьогодні кількість хворих росте, і ми вже у червоній зоні. Сьогодні переповнені франківські лікарні. Тому ми з такою обережністю підходимо до всіх обмежень. Я прекрасно розумію, що таке бізнес. Я розумію, що таке платити зарплату і податки. Ми домовилися, що сьогодні робоча група з представниками від підприємців сяде з Держпродспоживслужбою і спробує знайти компромісне рішення. У понеділок ми зберемо комісію і приймемо напрацьоване рішення”, – сказала Марія Савка.

Сергій Палійчук зазначив, що 5-7 рестораторів увійдуть у робочу групу. Вони повинні донести вимоги підприємницької спільноти до Держпродспоживслужби. Про перебіг переговорів рестораторів будуть повідомляти у спільному чаті. У понеділок, 6 липня, ресторатори знову зберуться на акцію о 9:30 на площі під ОДА і чекатимуть рішення комісії ТЕБ і НС.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: