fbpx

Микола Палійчук: "Запобігти повеням можна. Потрібна програма уряду"

Суспільство 18:16, 08.07, 2020
НА ФОТО: Микола Палійчук

Стихійні лиха відбуваються кожні 10-15 років. А підтоплення – регулярно. І уряд має розуміти, що потрібно до цієї проблеми підходити системно. Провести аналіз, виділити кошти на кількарічну програму із будівництва, укріплення інфраструктурних об’єктів, взятися за руслоочисні, берегоукріплювальні та інші роботи.

Про це депутат Івано-Франківської обласної ради, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків, представник команди #За_майбутнє Микола Палійчук сказав у ефірі програми «Про головне в деталях» на Галичина TV.

«На ліквідацію наслідків повені виділили 480 мільйонів гривень, які зараз у казначействі. Але навіть за попередньою інформацією, крім мостів, берегів та доріг, зруйновано повністю 5 будинків, а близько 13 тисяч осель підтоплені. Уряд зобов’язав місцеві ради самостійно надавати людям компенсацію. А це приблизно 130-150 мільйонів. Інша частина із виділених 480 мільйонів іде на дороги Прикарпаття. А решта – на ОТГ. І цих коштів абсолютно не вистачить. Вони покриють 10-15% від потреб. Зробити міст чи укріплення берега не вийде. Ті об’єкти, які ми збудували від початку до кінця у 2008 році, вистояли цю повінь. І такі ж мали б зводитись і зараз».

Говорили в ефірі і про бюджет області. За словами Миколи Палійчука, з березня, коли країна ввійшла у режим карантину і було заборонено працювати значній частині малого та середнього бізнесу, бюджет області, міст та ОТГ просто обвалився.

«Тільки по одному із видів податку – на доходи фізичних осіб – ми недоотримали у квітні 90, у травні – понад 100 мільйонів. На щастя, червень показує хорошу динаміку. І надходження вирівнюються. Якщо потроху буде налагоджуватись робота малого та середнього бізнесу, на вересень-жовтень ми вийдемо на планові показники. Якщо ж буде друга хвиля карантину, бюджет не буде виконаний», – зазначив Микола Палійчук.

МИКОЛА ПАЛІЙЧУК. ПРО ГОЛОВНЕ В ДЕТАЛЯХ

МИКОЛА ПАЛІЙЧУК: ЗАПОБІГТИ ПОВЕНЯМ МОЖНА. ПОТРІБНА ПРОГРАМА УРЯДУСтихійні лиха відбуваються кожні 10-15 років. А підтоплення – регулярно. І уряд має розуміти, що потрібно до цієї проблеми підходити системно. Провести аналіз, виділити кошти на кількарічну програму із будівництва, укріплення інфраструктурних об’єктів, взятися за руслоочисні, берегоукріплювальні та інші роботи.Про це депутат Івано-Франківської обласної ради, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків, представник команди #За_майбутнє Микола Палійчук сказав у ефірі програми «Про головне в деталях» на Галичина TV«На ліквідацію наслідків повені виділили 480 мільйонів гривень, які зараз у казначействі. Але навіть за попередньою інформацією, крім мостів, берегів та доріг, зруйновано повністю 5 будинків, а близько 13 тисяч осель підтоплені. Уряд зобов’язав місцеві ради самостійно надавати людям компенсацію. А це приблизно 130-150 мільйонів. Інша частина із виділених 480-ти мільйонів іде на дороги Прикарпаття. А решта – на ОТГ. І цих коштів абсолютно не вистачить. Вони покриють 10-15% від потреб. Зробити міст чи укріплення берега не вийде. Ті об’єкти, які ми збудували від початку до кінця у 2008 році, вистояли цю повінь. І такі ж мали б зводитись і зараз». Говорила у ефірі і про бюджет області. За словами Миколи Палійчука, з березня, коли країна ввійшла у режим карантину і було заборонено працювати значній частині малого та середнього бізнесу, бюджет області, міст та ОТГ просто обвалився. «Тільки по одному із видів податку – на доходи фізичних осіб ми недоотримали у квітні 90, у травні – понад 100 мільйонів. На щастя, червень показує хорошу динаміку. І надходження вирівнюються. Якщо потроху буде налагоджуватись робота малого та середнього бізнесу, на вересень-жовтень ми вийдемо на планові показники. Якщо ж буде друга хвиля карантину, бюджет не буде виконаний», – зазначив Микола Палійчук.

Опубліковано За Майбутнє Прикарпаття Середа, 8 липня 2020 р.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: