fbpx

На Богородчанщині екоінспекція виявила три стихійних смітники будівельних відходів

Суспільство 15:32, 17.05, 2023

Державна екологічна інспекція Карпатського округу виявила несанкціоновані звалища відходів на території Старобогородчанської територіальної громади.

В урочищі Мочари поблизу села Скобичівка вздовж дороги виявили стихійне звалище будівельних матеріалів загальною площею 60 кв. м. У посадці розміщені будівельні та побутові відходи висотою 1,7 м та площею 15 кв. м, на узбіччі дороги – звалище будівельних та побутових відходів на площі 135 кв. м.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища зобов’язали Старобогородчанську сільську раду ліквідувати сміттєзвалища. Інакше адміністрацію оштрафують.

В екоінспекції пояснили, що обов’язок сільради – знайти тих, хто викидав сміття. Оскільки органи місцевого самоврядування мають повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, зокрема делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства (ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

А власником смітників за ст. 9 Закону України «Про відходи» є територіальна громада. Навіть якщо ці звалища не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи), але знаходяться на їхній території.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: