fbpx

На болоті Ширковець завершують облаштовувати інфраструктуру для проведення лісових шкіл

Суспільство 10:51, 20.07, 2021

Прикарпаття відвідали вчителі загальноосвітніх шкіл та працівники Марамуреського гірського парку (повіт Марамуреш) в рамках проєкту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти». Метою проєкту є сприяння збереженню карпатських лісів через модернізацію екологічної освіти.

Гості з Румунії ознайомилися з такими інноваційними об’єктами екоосвіти як Зелена Лабораторія та Екотуристичний візит-центр у місті Яремче, створені у Карпатському Національному Парку, гуртками лісових рейнджерів, що діють при Яремчанському ліцеї №2. У Вигодcькій громаді педагоги та екологи з Румунії відвідали базу лісової школи Прикарпаття – Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, куди, з їхніх слів, давно планували потрапити. Вони також спробували відчути себе в ролі туриста, що досліджує природу та побут місцевих громад, мандруючи Карпатським трамваєм. До слова, вузькоколійкою Марамуреського гірського парку курсує справжній паротяг Моканіта, маршрут якого буде використовуватися Марамуреським парком з освітньою метою – в рамках програми Лісової школи в Румунії.

У Долині румунські практики лісової освіти вперше офлайн зустрілися з колегами з Івано-Франківської області, де мали змогу особисто познайомитися й у форматі майстерні  спільно пропрацювати з українськими освітянами й іншими зацікавленими сторонами позашкільної екологічної освіти.

Майстерня дозволила обговорити та доопрацювати головні освітні продукти проєкту – програму Карпатської лісової школи, спільну структуру уроків, інструкцій для вчителів та робочих зошитів для учнів.

Партнери також презентували основні результати проєкту. Так, українські виконавці проєкту працюють над завершенням інфраструктурних робіт, зокрема облаштуванням пішохідних містків, оглядових веж та відпочинкових зон на болоті Ширковець. Виготовлено 18 інтерпретаційних панелей, що будуть розміщені вздовж пішохідних доріжок й на оглядових вежах. Біля Центру спадщини Вигодської вузькоколійки збудовано інтерактивний павільйон дикої природи та створюється  його внутрішня частина, що імітує підземний світ Карпатських лісів.

Для облаштування інтерактивного екокласу лісової школи Вигодською селищною радою залучено співфінансування з обласного бюджету для закупівлі мультимедійного обладнання, спроєктовано дизайн мобільних меблів та розроблено технічне завдання на їх виготовлення в Україні. Партнерами також закуплено частину обладнання для організації уроків просто неба та для спостереження за дикою природою на території Вигодської громади та Марамуреського НГП.

Проєкт «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти» виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки. Партнерами проєкту в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамуреського гірського природного парку. Проєкт триватиме до жовтня 2021 року, а територія його реалізації охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: