fbpx

На Дніпропетровщині почався масовий мор риби

Суспільство 16:01, 07.06, 2023

Масовий мор риби почався на Дніпропетровщині внаслідок терористичного знищення росіянами Каховської ГЕС. Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Така ж ситуація найближчими днями може розвинутися в інших постраждалих регіонах країни.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

“Мертву рибу або ту, що вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для вас: таку рибу не можна вживати, у т. ч. сушити, в’ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини!” – йдеться в повідомленні.

Крім того, у МОЗ закликають уникати купівлі риби в місцях стихійної торгівлі.

“Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Цей токсин є одним із найсильніших з усіх відомих біологічних отрут. Збудник ботулізму стійкий до впливу зовнішніх факторів. Ігнорування хвороби або неправильне та несвоєчасне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті”, – наголошують у повідомленні.

Зазначається, що медична система України готова до можливих випадків ботулізму. Протиботулінічна сироватка є у достатній кількості.

Нагадаємо, вчора окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: