fbpx

На Долинщині в 10 криницях виявили нітрати

Суспільство 14:54, 25.06, 2019

Спеціалісти Долинської філії обласного лабораторного центру МОЗ дослідили понад 100 проб води з криниць Долинського району та Болехівської міської ради.

З метою попередження негативного впливу нітратів та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов`язаних з водонітратною метгемоглобінемією, фахівці Долинської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» з початку року здійснювали моніторинг за вмістом нітратів у воді криниць та каптажів, яка використовується для споживання дітьми віком до 3 років.

Цього року за санітарно-хімічними показниками дослідили 107 проб води з індивідуальних та 6 проб з громадських криниць населених пунктів Долинського району та Болехівської міської ради, повідомляють у пресслужбі Долинської РДА.

За результатами лабораторних досліджень, у зразках води, відібраної з індивідуальних криниць, концентрація нітратів перевищувала нормативний показник в 10 пробах (9.3%) на територіях сіл Оболоння, Мала Тур’я, Кропивник, Старий Мізунь Долинського району та села Гузіїв Болехівської міської ради. Власникам криниць надали відповідні рекомендації.

Варто зазначити, що негативний вплив нітратів на організм людини полягає у тому, що? надходячи до травного каналу з водою, вони під впливом кишкової мікрофлори відновлюються в нітрити. Хімічні речовини потрапляють у кров і блокують гемоглобін шляхом утворення метгемоглобіну, що не здатний вступати в зворотну реакцію з киснем і переносити його. Отже, що більше гемоглобіну перетворилося на метгемоглобін, то менша киснева ємкість крові.

Якщо нітрати надходять в організм дорослих у надмірних, але не дуже високих дозах, концентрація метгемоглобіну збільшується незначно. Це майже не позначається на стані здоров’я, проте у хворих на анемію або серцево-судинні захворювання можуть посилитися прояви гіпоксії.

Однак у немовлят та дітей, особливо першого року життя, спостерігається дефіцит ферментів, які перетворюють метгемоглобін, що призводить до його накопичення. Що менша дитина, то тяжче перебігає хвороба – виникає кисневе голодування. Якщо кількість метгемоглобіну перевищує 50% від загальної кількості гемоглобіну, людина може загинути від гіпоксії центральної нервової системи.

Також підвищений вміст нітратів у воді сприяє підвищенню ризику онкологічної захворюваності населення, інформують спеціалісти.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: