fbpx

На фестивалі сирних коників у Шепоті збирають допомогу для "едельвейсів" 10 бригади

Суспільство 18:59, 03.09, 2023

Другий день благодійного фестивалю “Смак з Косова” стартував у прикарпатському селі Шепіт на Косівщині. Перший етап цього дійства провели 7 липня 2023 року.

Як розповів Суспільному голова Косівської громади Юрій Плосконос, відвідувачі мають можливість ознайомитися з місцевими народними промислами та гастрономічною спадщиною Гуцульщини.

Під час фестивалю тривають благодійні виставки-продажі місцевих ремісників та ремісниць, які займаються вишивкою, мосяжництвом, писанкарством, різьбою по дереву та бондарством.

Однак головний акцент фестивалю, каже Юрій Плосконос, — сирні коники. Під час фестивалю всі охочі можуть взяти участь в майстер-класах із виготовлення сирного коника, які проводять місцеві майстрині.

“Будь-хто може зробити сирну іграшку своїми руками. В Шепоті в нас — понад 30 майстринь, які цим займаються. І зараз стоїть питання про внесення цього виду мистецтва в список нематеріальної спадщини України. Тому ми робимо такі заходи, щоб привернути більше уваги. Косівщина — регіон, який розташований обабіч великих шляхів. У нас немає залізниці, в нас немає великого бізнесу, в нас дуже мало середнього бізнесу. Тому мусимо працювати над розвитком туризму”, — каже Юрій Плосконос.

Зі слів голови Косівської громади, впродовж фесту збирають гроші для бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Під час збору, який тривав у перший день фестивалю, 7 липня, військовослужбовцям передали 57 985 тис. грн.

“В нас дуже багато бійців з Косівської громади якраз воюють в лавах цієї бригади, тому насамперед стараємося їм допомагати”, — говорить Юрій Плосконос

Цей фестиваль, додає голова Косівської громади, проводять в межах проєкту “Фестиваль — стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі” за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його планували організувати ще три роки тому.

На фестивалі сирних коників у Шепоті збирають допомогу для "едельвейсів" 10 бригади 1

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: