fbpx

На франківській парафії започаткували Золоту книгу Тверезості

Суспільство 18:40, 27.03, 2021

Минулого тижня на парафії Христа Царя у місті Івано-Франківську розпочали місію Тверезості.

Про це на своїй сторінці повідомив отець Ярослав Рохман – голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я та голова руху за тверезість життя архієпархії УГКЦ.

На місійній науці отець Ярослав наголосив на псевдохристиянській культурі святкування, де під час застілля в центрі на столі ставлять алкоголь, немовби це найголовніша страва.

На франківській парафії започаткували Золоту книгу Тверезості 1
Отець Ярослав Рохман

«Кожне християнське свято, в першу чергу, – це молитва, особлива нагода лучитися з Богом. Тільки твереза особа здатна обирати між добром і злом, між станом задурманення чи свідомістю», – розповів отець Ярослав.

Священнослужителі разом з вірянами помолилися Хресну Дорогу за узалежнених і започаткували Золоту Книгу Тверезості. Отець ігумен зробив перший запис у книзі.

На франківській парафії започаткували Золоту книгу Тверезості 2
Започаткування місії Тверезості

Довідка: Історія Золотої книги тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український народ на теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821–1900) виступив ініціатором заснування таких книг у греко-католицьких парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга тверезості – це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення.

Навіщо складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від споживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольного узалежнення. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнин, добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

Як складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Помолившись до Святого Духа молитву «Царю Небесний», необхідно прочитати слова присяги відречення від алкоголю. Текст присяги розміщений на другій сторінці книги. Читаючи присягу, слід вказати своє ім’я, на скільки часу складається присяга (тривалість відмови від алкоголю вибирається на власний розсуд: декілька місяців, пів року, рік і т. д.), та зробити намір, за кого складаємо цю жертву, тобто пригадати і поіменно назвати особу або осіб, для яких просимо благодать зцілення. Після цього слід вписати в книгу порядковий номер, ім’я та прізвище, часовий термін складення присяги та ім’я або імена тих, за кого складають присягу.

У визначений день місяця (дату можна дізнатися в отця пароха) в храмі відбувається богослужіння в наміренні за зцілення залежних від алкоголю та за членів їхніх родин. Під час богослужіння священнослужитель бере Золоту книгу тверезості на престіл і молиться за зцілення усіх, чиї імена вписані в книгу.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: