fbpx

На Галицькій виділять смугу для громадського транспорту

Суспільство 16:35, 30.11, 2021

У 2022 році в Івано-Франківську продовжать змінювати схему руху. Серед найамбітніших планів – повністю змінити рух на вулиці Галицькій до центру міста, зокрема, виділити смугу для руху громадського транспорту. Про це повідомив заступник міського голови та директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.

“Кожна вулиця має бути безпечна та максимально використана у своєму просторі. Є можливість зробити велосмугу – робимо велосмугу, є можливість виділити смугу громадського транспорту – ми її обов’язково будемо робити. Наше завдання: максимально витиснути потенціал тієї чи іншої вулиці, щоби вона була безпечнішою і зручнішою для всіх учасників дорожнього руху”, – зазначив Смушак.

Проєкт зі зміни руху на вулиці Галицькій розробило ТОВ «Оресунд» урбаніста Віктора Загреби.

“Цей проєкт необхідно буде пояснювати мешканцям. Це буде непросте рішення для міста, коли ми одну смугу заберемо для громадського транспорту. Рух там точно розвантажиться, і ми повинні виважено попередити людей про зміни, які плануємо впровадити”, – зазначив Смушак.

Так само у планах надати перевагу громадському транспорту по вулиці Тролейбусній. Проєкт зміни руху на цій вулиці департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики планує замовити у компанії “Урбан Прогрес”.

Ще у планах на наступний рік реалізувати напрацьовану схему по вулиці Надрічній, що частково зробили цього року.

Зміни також очікують вулиці Вовчинецьку (від села Вовчинець), Стуса, Симоненка.

На вулиці Незалежності від Залізничної планують зняти пластикову розмітку і прокласти нову до вулиці Січових Стрільців.

Також, зазначає Смушак, потребують змін вулиці Степана Бандери та Коновальця.

“Особливо в районі “Велмарту”, в районі кільця необхідно змінити схему руху, тому що там досить аварійно небезпечна ділянка”, – каже Михайло Смушак.

Схему руху планують також змінити і на вулицях: Петлюри, Довженка, Чорновола та Угорницькій.

“Те, що ми зараз робимо, не потребує фінансування. Це є виключно інтелектуальна праця штатних працівників. На те, що ми зробили цього року, ми не потратили жодної копійки з бюджету – ні на проєкт, ні на його реалізацію”, – каже Михайло Смушак.

Також Михайло Смушак зазначив, що фахівців, які здатні реалізувати такі проєкти, дуже мало не те що в Івано-Франківську, але й в усій Україні. При тому схема руху в Івано-Франківську змінюється на основі сучасних транспортних моделювань із застосуванням передових рішень.

Цього року нові схеми руху запровадили на вулицях Івасюка, Незалежності, Гетьмана Мазепи, Гурика, Тисменицькій, Калуському шосе, Північному бульварі, Миколайчука, Мельника та інших.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: