fbpx

На Касовій горі біля Бурштина оселилися косулі: що тут буде

Суспільство 18:12, 20.01, 2024

В урочищі Касова гора, яке прилягає до Бурштинського водосховища, за фінансової підтримки міжнародного фонду IFAW реалізується великий екологічний проект задля збереження цінних природних екосистем та реабілітації диких тварин – Центр відтворення і збереження екосистем.

Для цього у 2023 році Бурштинська міська рада виділила земельну ділянку в урочищі «Касова гора» площею 71 га в оренду ГО “Еко-Галич” на 20 років, повідомляє КУРС з посиланням на міського голову Бурштина Василя Андрієшина.

Косулі на касовій горі

В межах проєкту уже спорудили перший вольєр для травоїдних тварин на площі 23 га, побудували господарський будинок, оглядову вежу, провели наукові дослідження та перевезли тварин. Зараз тут оселилися вісім травоїдних тварин різних видів – 5 косуль, 2 диких барани, а також врятована із зони бойових дій самка дикого коня Пржевальського.

Центр відтворення і збереження екосистем касова гора - косулі

Навесні у Центр на Касові горі планують перевезти більше диких тварин, які потребують кращих умов, лікування або реабілітації. Будуть не тільки копитні – різні тварини, водоплавні, хижі птахи.

Касова гора біля Бурштинського водосховища

Голова організації “Еко-Галич” Володимир Бучко розповів, що під час наступного етапу проєкту на Касовій горі планують встановити електропастухи для контрольованого випасу тварин, створити літні класи для екоосвіти, обладнати оглядові зони для туристів, встановити телескопи, проводити велоекскурсії.

касова гора - заповідна зона

Довідка

Касова гора — західноопільський степовий резерват у складі Галицького національного природного парку; комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована в межах Бурштинського Опілля на північний захід від села Бовшів на кількох пагорбах (максимальна висота — 334,7 м), які прилягають до Бурштинського водосховища.

Науковці стверджують, що тут збереглися деякі види рослин кінця третинного періоду.

На заповідній території росте понад 300 видів рослин. Серед них рідкісні реліктові види — астрагал данський, аспарагус звичайний, вівсюнець Бессера, осока низька, жовтець Запаловича, горицвіт весняний, сон чорніючий, сон великий, півники угорські та інші. Близько десяти видів рослин занесено до Червоної книги України.

касова гора урочище

З вершин Касової гори відкриваються чудові краєвиди — видно Дністер, придністровську долину, Галич, Більшівці, навколишні села та Бурштинське водосховище.

У 2010 році Касова гора увійшла до складу Галицького національного природного парку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: