fbpx

На конференції до 150-річчя Марка Черемшини у Снятині презентували його нововіднайдений твір

Культура 13:25, 16.06, 2024

У Снятині відбулася наукова академія з нагоди відзначення 150-ї річниці Марка Черемшини. Захід на батьківщині письменника є продовженням Всеукраїнської наукової конференції “Творчість Марка Черемшини і українська культура кінця ХІХ – початку ХХ століття”, пише КУРС з посиланням на Снятинську міську раду.

Науковці зі Львова, Запоріжжя, Херсона, Любліна (Польща), Чернівців, Франківська, Коломиї та Снятина, дослідники творчості письменника, викладачі, студенти-науковці, представники обласних спілок письменників та краєзнавців, працівники Снятинського літературно-меморіального музею Марка Черемшини розповіли багато цікавих фактів про життя Марка Черемшини, його становлення як письменника, особливості поетичної творчості та художнього слова нашого земляка.

До 150-річчя письменника Дискурсус видав зібрання творів Марка Черемшини
Найповніше зібрання творів Марка Черемшини

Після вітальних виступів розпочала свою роботу наукова конференція. Модерувала захід, декламувала нововіднайдений твір Марка Черемшини “Райска птиця”, а також доповідала на науковій конференції співробітниця музею Марка Черемшини письменниця Іванна Стеф’юк. Наприкінці відбулося обговорення доповідей, екскурсія музеєм та покладання квітів до пам’ятника та могили письменника.

До 150-річчя від дня народження було видано найповніше на сьогоднішній день видання творів Марка Черемшини “Райска птиця”, куди ввійшли і заборонені раніше твори. Його надрукувало франківське видавництво Дискурсус – Брустури.

Також до ювілею Марка Черемшини франківський письменник Степан Процюк випустив нову серію відеоблогу “Марко Черемшина: загадки, таємниці, припущення”. Процюк пропонує по-іншому поглянути на особисте і письменницьке життя Черемшини.

Марко Черемшина (справжнє ім’я Іван Юрійович Семанюк) — український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права, перекладач. Автор трьох збірок новел — «Карби», «Село вигибає» та «Верховина», остання вийшла посмертно. Народився в селі Кобаки, нині Косівський район Івано-Франківської області.

Марко Черемшина став одним з найуспішніших правозахисників, належав до золотої доби адвокатів, деякий час був бургомістром міста Снятина, але сам передав повноваження. Знав 13 мов. Літературний доробок письменника становить понад 60 літературних творів. У своїх новелах Марко Черемшина широко користувався живою народною мовою Гуцульщини та Покуття.

До 150-лоіття Марка черемшини влаштували конференцію
Конференція у Снятині, де Марко Черемшина був бургомістом

КУРС писав, що у видавництві Discursus стартує передпродаж нової книжки Іванни Стеф’юк – це мереживо її родинних спогадів з історіями «людей із сорокових», книжка про людську долю в історичних буревіях.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: