fbpx

На Косівщині відновили зруйнований повінню міст до Шепота

Суспільство 14:03, 13.04, 2021

Через минулорчну повінь на річці Брустурка знесло міст до присілка Шепіт. Тепер його відновили і відкрили автомобільне сполучення.

Були відрізані чотири ділянки Шепота, інформує пресслужба ОДА. Майже 100 домогосподарств, розповів староста Шепітського старостинського округу Степан Плитчук.

Червневий паводок повністю зніс саморобну переправу, яку місцеві жителі споруджували протягом багатьох років. Хворих доводилося везти гужовим транспортом, часто переносити на руках, оскільки доїзд бригади екстреної медичної допомоги до місця події був просто неможливим. Схожою ситуація була із організацією поховання померлих.

«До школи дітям йти 3-5 км. За обставин, спричинених повінню, відпускати дітей до навчального закладу було страшно. Часто батькам доводилося йти назустріч школярам, які поверталися додому», – зазначила жителька Шепота Ганна Тимофійчук.

Беручи до уваги критичну ситуацію, яка склалася у Шепоті після повені 2020 року, значну частину коштів, виділених із резервного фонду Держбюджету на подолання наслідків стихії в районі, вирішили спрямувати саме на будівництво нового моста у цьому віддаленому високогірному населеному пункті.

«Зважаючи на географічне розташування цього об’єкта, – розповів підрядник, керівник ПП «Грегіт» Петро Реведжук, – працювати тут було складно. Інколи доводилося завозити матеріал кіньми. Та результатом виконаної роботи задоволені. Біля моста встановлені габіонні стінки, що слугуватимуть захистом для споруди у разі підняття води. Облаштували під’їзну дорогу до моста».

«За цей досить недовгий період на Косівщині відновили вже 15 об’єктів, серед яких і автомобільний міст у Шепоті», – зазначив голова Косівської райдержадміністрації Петро Іванишин.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: