fbpx

На Надвірнянщині створили першу опорну школу

Суспільство 18:06, 09.08, 2019

На базі Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів створили опорний заклад освіти «Пасічнянський ліцей» з чотирма філіями. 

Згідно з виділеними з державного бюджету коштами для опорної школи придбали обладнання для 5 кабінетів: біології, географії, математики, фізики та кабінету хімії. Крім цього, школа отримала також медіатеку та комп’ютерний кабінет для 1-4-х класів, повідомляє пресслужба Надвірнянської РДА.

Учні кожної з філій мають доступ до практичних занять на базі опорної школи – для цього у районі буде придбаний ще один шкільний автобус. 

Зі створенням опорної школи її філії лише втрачають статус юридичної особи. Директори шкіл стають завідувачами філій, їхній тарифний розряд залишається той самий. Втрачаються лише певні повноваження. Зокрема, можливість приймати на роботу педагогічних та технічних працівників філії.

«Школа потрібна для того, аби наші діти отримували якісну освіту, яка стане для них квитком у майбутнє. І тому наша мета – створити таку інфраструктуру закладів, щоб ми могли підвезти до якісної, добре обладнаної школи, у якій є хороші вчителі, кожного українського школяра», – зазначив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук.

Посадовці переконують, що ці зміни прогресивні і підуть лише на користь дітям.

В рамках спільного проєкту Міністерства освіти і науки України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в школах (більшість з яких опорні) по всій країні буде створено новий освітній простір.

Передбачено реконструкцію, капітальний ремонт будівель навчальних закладів, впровадження енергоефективних технологій, встановлення обладнання та програмного забезпечення, проведення в школи швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під’їзних доріг, а також створення безбар’єрного простору.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: