fbpx

ПЦУ обговорить досвід святкування Різдва 25 грудня і визначить подальші кроки

Суспільство 13:18, 26.12, 2022
НА ФОТО: Коляда в Криворівні. Фото verkhovyna.life

Цьогоріч ПЦУ дала можливість в громадах провести додаткове Різдвяне Богослужіння 25 грудня. На наступному засіданні Синоду вивчать отриманий досвід і соборно визначать подальші кроки.

Про це сказав у своїй проповіді 25 грудня Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, пише РІСУ.

Він наголосив, що незмінним є ключовий принцип, якого дотримуються всі Церкви: календар є загальним документом Помісної Церкви, зміни в якому ухвалюються виключно на підставі соборних рішень.

Предстоятель ПЦУ нагадав, що Православна Церква України має свою календарну традицію, зафіксовану відповідним документом – Церковним календарем, який щорічно офіційно видається. Всі зміни і доповнення до нього вносяться виключно Священним Синодом після попереднього вивчення. Архієрейський та Помісний Собори мають вищі права нагляду за цією працею та її затвердження.

За його словами, протягом останнього десятиліття щороку все голосніше лунають пропозиції здійснення календарної реформи. Адже одна частина Церков Світового Православ’я дотримується новоюліанського календаря, інша – юліанського, різниця між якими, як відомо, нині складає 13 днів.

КУРС писав, що більшість греко-католиків готові святкувати Різдво 25 грудня

“Всім слід ясно розуміти: йдеться не про одну лише дату святкування Різдва Христового, яка для всіх православних християн є спільною і вшановується 25 грудня, однак за двома різними способами обчислення календаря. Але йдеться не лише про неї – йдеться про можливість і доцільність саме зараз повної календарної реформи, зі зміною всього календарного циклу”, – повідомив Предстоятель ПЦУ.

Чи є однодумність в Церкві щодо цього? Опитування свідчать, що зберігається різне ставлення, хоча з року в рік число прихильників реформи зростає.

“Турбуючись про всіх своїх дітей, Православна Церква України, вивчивши всі обставини, рішенням Синоду на нинішній рік дала можливість в тих громадах, які бажають цього, провести сьогодні додаткове різдвяне богослужіння. Хочу підкреслити – це не зміна календаря, а пастирська можливість бути відкритими для тих, хто хоче саме сьогодні за новоюліанським календарем прославити подію народження Христа. Певна частина громад скористалася цією можливістю, і в нашому монастирі також відбулося святкове служіння в академічному храмі, – зазначив митрополит Епіфаній. – На наступному засіданні Синоду ми вивчимо отриманий досвід – як позитивний, так і негативний. І надалі ми виключно соборно будемо визначатися щодо подальших кроків, маючи на меті головне: не дозволити супротивникам чи нерозумним ревнителям різних ідей примножити поділи в Церкві”.

Нагадаємо, Криворівня зібрала на коляду тисячі людей: користувачі соцмереж діляться враженнями

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: