fbpx

На Німецькому озері рятували лебедя, що примерз до криги

Суспільство 12:46, 06.02, 2020
НА ФОТО: Для птаха це перша зима

На Німецькому озері до криги примерз молодий лебідь, повідомили в КП “Центр розвитку міста та рекреації”.

Про це працівникам парку розповіли франківці, які спостерігали, що птах від ночі не рухається, намагається підвестися і не може.

Ймовірно, птаха хвора або поранена, припустили комунальники і вирішили спільно з Міською аварійно-рятувальною службою визволяти лебедя з крижаного полону.

“Взимку часто бувають дзвінки, що лебеді не рухаються на кризі, примерзли. Коли ми виїжджаємо, а ми реагуємо на кожне таке повідомлення, то виявляється, що з птахами все гаразд. Цього разу була проблема – птаха справді примерзла пір’ям до льоду”, – розповіла директорка папку Руслана Василюк.

За її словами, цей молодий лебідь, який переживає свою першу зиму, раніше дивно поводився. На березі помічали у його слідах краплини крові, тому за птахом спостерігали.

Коли працівники МАРСу спустили човен на воду, лебідь зробив спробу звільнитися з крижаного полону, відрвався від льоду і перелетів на інший бік озера та сів у воду.

На Німецькому озері рятували лебедя, що примерз до криги 1

Німецьке озеро замерзло частково. Виводок лебедів – дорола пара і молоді – мають змогу перебувати на відкритій воді.

“Порадилися і вирішили поки не ловити птаха. Якщо він зміг полетіти, значить, ще має досить сил і не хоче зустрічатися з людьми. От минулого року лебідь із пошкодженим крилом дався в руки рятувальникам і дозволив себе оглянути, – пояснює Руслана Василюк. – Ловити молодого лебедя тепер означало би нашкодити йому. Тому ми й надалі будемо за ним наглядати, дивитися, щоби не було слідів крові, щоби лебідь не був кволий і не примерзав надалі. Якщо таке повторюватиметься, тоді подбаємо про огляд птаха”.

Зараз лебідь повернувся до сім’ї.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: