fbpx

На Промприладі австрійські архітектори проводять унікальну майстерню

Суспільство 07:47, 13.06, 2019

У просторі «Промприлад.Реновація» під час урбанфесту «Сеанс Міського Сканування» вперше в Україні проходить «Реб'юті – Майстерня з повторного використання будівельних матеріалів» під керівництвом архітекторів з Відня, Австрія.

НА ФОТО: Анна Пашинська та Зузанна Детхлефсен

Для нового публічного простору «Відкритий цех», який буде мати призначення коворкінгу, збираються використати матеріали, які вже були використані під час будівництва заводу «Промприлад». Про це вчора повідомили на лекції в рамках майстерні «Реб’юті – переробка будівельних матеріалів».

Майстерня стартувала 12 червня. Архітектори та студенти-архітектори і дизайнери та зацікавлена молодь з Івано-Франківська під керівництвом кураторки Анни Пашинської та учасників резиденції урбаністичного фестивалю «Сеанс Міського Сканування» з Австрії обстежили покинуті приміщення заводу в пошуках придатних і вартісних матеріалів, які можна використати для нового проекту.

Ескізи учасників майстерні, які одночасно є пропозиціями, в робочому режимі розглянуть сьогодні.

Які матеріали можна вибрати і як саме можна їх обіграти в архітектурі та дизайні, розповіли на лекції викладачка Технічного університету Відня Карола Стабауер та засновниця проекту «materialnomaden» (Матеріали, які кочують), що також реалізується у Відні, Зузанна Детхлефсен.

Карола викладає у Віденському технічному університеті (TU Wien) на кафедрі дизайну просторів і сталого розвитку, а також на кафедрі житлового будівництва та дизайну в Технічному університеті Граца (TU Graz).

Зузанна – представниця організації materialnomaden та партнер віденської архітектурної компанії, що фокусується на сталості та збереженні і оптимізації ресурсів. Сюзанна має більш як 20 років досвіду в Австрії та Данії у сферах архітектурного планування, дизайну інтер’єрів, туризму та проектного розвитку.

Віденський проект «Матеріали, які кочують» є бізнесовим – це ланка між власниками будівель, які їх зносять і розбирають (так передбачено австрійським законодавством), і компаніями, які використовують вживані матеріали повторно – щоб здешевити будівництво або щоби дати друге життя цінним речам «з історією».

Така практика і такі ідеї є новими навіть і для Європи. Команда, яка проголосила повторне використання матеріалів в архітектурі і дизайні, створилася з ідеї про зменшення споживання, здешевлення життя і турботи про ресурси в 2014 році. Лише два роки тому вона стала бізнесом.

«Приблизно два-три роки тому в Австрії почали знаходити підтримку і поширення такі ідеї», – каже  Зузанна.

Вона не втомлюється повторювати, що головною метою для них як для проекту і як для бізнесу є виховання споживачів. І намагання пояснити про цінність повторно використаних матеріалів – а це не тільки вікна, двері, підлога, предмети інтер’єру, а й дроти, плити підвісної стелі, арматура і навіть завіси та шурупи.

Цінність вживаних матеріалів, акцентують австрійки, полягає ще й у тому, що під час їхнього повторного використання спеціалісти вдаються до креативу, до нестандартних рішень і до нових творчих прийомів. Старе буквально створює нове.

«Реб’юті» – так називалися практичні проекти з використання вживаних матеріалів, які у співпраці з «Матеріалами, які кочують» реалізували студенти Віденського технічного університету. Вони досліджували будівлю, яка мала піти на демонтаж, вибирали матеріали та об’єкти і створювали з них нові елементи архітектури та дизайну. Щось подібне на «Промприладі» зробить команда франківської майстерні «Реб’юті» в “Сеансі міського сканування”.

Результати покажуть на виставках, що будуть супроводжувати фінальний пасаж урбанфесту – симпозіум. Він пройде 12-16 липня на Промприладі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: