fbpx

На Прикарпатті 17 медзакладів складуть спроможну мережу лікарень

Суспільство 15:51, 30.08, 2022

17 лікарень на Івано-Франківщині увійдуть до мережі медичних закладів, де надаватимуть високоспеціалізовану допомогу.

На початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347, який запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень, в мережі повідомила голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

В нашій області попередньо визначено 17 лікарень, які увійдуть до спроможної мережі медичних закладів, зазначила вона. До Івано-Франківського госпітального округу потраплять 2 надкластерні лікарні, 5 кластерних та 10 загальних лікарень.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який у свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

Реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях.

У разі більш складних проблем зі здоровʼям пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Вже з початку 2023 року пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри.

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

“Переконана, що спроможна мережа лікарень дозволить забезпечити прикарпатців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам”, – йдеться в дописі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: