Івано-Франківщина — одна з областей, де люди активно зголошуються виконувати свій конституційний обов’язок та комплектують підрозділи, котрі стримують агресора на сході та півдні нашої держави, розповів АрміяInform начальник відділу мобілізаційної підготовки Івано-Франківського обласного ТЦК та СП полковник Роман Боднар.
«Усі чоловіки та жінки, котрі прибувають до центру комплектування як самостійно, так і за повісткою, проходять відповідний відбір, — розповідає Роман Боднар. — У першу чергу ми беремо до уваги освіту кандидата, його вміння, навички та побажання. І вже після збору всієї необхідної інформації та успішного проходження медичної комісії чоловіки та жінки, котрі не проходили військової служби, відправляються на навчання для здобуття фаху. І лише після цього, за потреби, можуть вирушити у складі того чи іншого підрозділу виконувати бойові завдання із захисту Батьківщини. Проте наголошу на тому, що ті особи, котрі не мають за плечима військової служби, проходитимуть інтенсивний курс армійської підготовки в навчальному центрі. Людей без військового досвіду ніхто не відправляє одразу на передову, як думають деякі громадяни».
Без перебільшення можна констатувати той факт, що найбільше охочих захистити державу було наприкінці лютого та в березні, проте і нині на Прикарпатті ця тенденція зберігається. Тим паче, що чоловіки, котрі поступово повертаються з-за кордону, практично одразу прибувають до територіальних центрів комплектування області, аби подати особисту інформацію, а дехто й стає на військовий облік.
«Якщо громадянам працівники ТЦК вручають повістки, то це зовсім не означає, що вони завтра поїдуть на передову або взагалі служитимуть у війську, − продовжує полковник Боднар. — Спочатку обов’язково потрібно пройти медичну комісію, котра сьогодні відбувається за спрощеною системою. Кандидата на військову службу оглядають визначені спеціалісти, проте якщо людина має скарги на стан здоров’я, то вона направляється на дообстеження до цивільних лікарень чи поліклінік, і вже за результатами цього обстеження військова медична комісія ухвалює відповідне рішення — можна чоловікові або жінці служити чи ні».
Варто також додати, що необхідну кількість мобілізованих сьогодні визначає Генеральний штаб Збройних Сил України, він же формує черговість призову.